Автор Тема: Налог от полученной страховки! Не попадаться никому!  (Прочитано 5320 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Awantura

  • Член клуба
  • Aveo Club Odessa Style
  • Авто: другое
Вчера пришло забавное письмо из налоговой инспекции Приморского района о том, что мне надо явиться в их логово на Ланжероновскую, 15 дабы задекларировать мой "доход", который я получил в качестве страхового возмещения по ДТП. Т.е. заплатить 15% от 7500 грн, если не найду чеков с СТО. )
В приглашении указана ст. 15 закона "Про податок з доходів фізосіб".

Поскольку семья юридическая, мы спустя некоторое время в очередной раз посмеялись над нашим государством.
Итак, исходя из текста этого закона, я ничего никому не должен.
Запомните и не ведитесь на лохотрон нашего бл*дского государства! )

P.S. был бы им что-то должен только (!) в случае полной утраты автомобиля, т.е. потери на него права собственности, во всех остальных случаях они идут лесом.

Будьте бдительны! (Или как это будет на нашем любимом языке "Будьте пильні").  :ua:
« Последнее редактирование: 31 Марта 2009, 23:44:59 от Awantura »

Оффлайн NiLiN

  • Член клуба
  • Авто: другое
  • Город: Одесса :)
Awantura Вот это да ,ну дают ребята , доят кого как могу ,
давеча наше предприятие накрыли с проверочкой Итого - 10700 грн штраф
тока хто же им заплатит столько , на лохов развод был , да не тут-то было
Дали кому надо раз в 20 меньше , и год свободно можно работать

Оффлайн ^edw@rd

  • Член клуба
  • Seat Leon 2.0 FSI, АТ, Black
  • Авто: другое
  • Город: Киев
Цитировать (выделенное)
Відповідно до пп. 4.3.32 ст. 4 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.03 р. № 889-І (далі - Закон "Про податок з доходів фізосіб") сума страхового відшкодування, одержувана громадянином за договором страхування (іншого, ніж довгострокове страхування життя або недержавне пенсійне страхування) від страховика-резидента, не включається в загальний оподатковуваний доход. Але при цьому повинні дотримуватися певні умови.

За умови страхування саме майна такі умови визначені в абз. "б" пп. 4.3.32 ст. 4 Закону "Про податок з доходів фізичних осіб", а також відображені в Порядку застосування підпунктів 4.3.32 - 4.3.33 статті 4 Закону України "Про податок з доходів фізосіб" відносно страхових виплат, страхових відшкодувань, викупних сум, отриманих платником податків за договорами страхування, затвердженому Розпорядженням Державної комісії з регулю- вання ринків фінансових послуг України № 126 від 18.11.2003 р. (далі - Порядок № 126):

Сума страхового відшкодування не може перевищувати вартість застрахованого майна, розраховану за звичайними цінами 1 на дату укладання страхового договору, збільшену на суму оплачених страхових внесків (премій). Тобто максимальна сума страхового відшкодування, яку можна одержати, наприклад, за автомобіль, що потрапив в аварію, і не оподатковувати, буде дорівнювати його оціночній вартості плюс страхові внески, сплачені до моменту аварії. У випадку, якщо сума страхового відшкодування виявиться більше, то відповідно до пп. 2.2.6 Порядку № 126 із суми такого перевищення податковий агент (у даному випадку - страхова компанія) має утримати і сплатити до бюджету податок на доходи за ставкою 13%.

Сума страхового відшкодування має бути спрямована на ремонт, відновлення застрахованої власності або її заміну. Іншими словами встановлено чітке цільове використання суми страхового відшкодування.

Однак, залежно від ступеня збитку застрахованому майну, при настанні страхового випадку додатково може знадобитися застосування ще і ст. 15 Закону "Про податок з доходів фізосіб" (див. наступні питання).
В яких випадках при одержанні страхового відшкодування можливе застосування ст. 15 Закону "Про податок з доходів фізосіб"?

Саме формулювання абз. "б" пп. 4.3.32 ст. 4 Закону "Про податок з доходів фізосіб", на жаль, не дозволяє зробити чіткий і однозначний висновок про те, коли ж необхідно застосовувати ще і ст. 15 Закону "Про податок з доходів фізосіб", а коли для невключення суми відшкодування в доход досить одного тільки абз. "б" пп. 4.3.32 ст. 4 Закону.

Для коректного застосування ст. 15 Закону "Про податок з доходів фізосіб" необхідно всі страхові випадки розділити на дві частини, залежно від ступеня ушкодження об’єкта при настанні страхового ви- падку:

1) з повною втратою застрахованого майна (коли його можна лише відновлювати "з нуля" або заміняти аналогічним);

2) з частковим ушкодженням майна (коли в результаті ремонту майно може бути відновлене до вихідного стану).

На думку автора, для невключення суми відшкодування в доход ст. 15 Закону "Про податок з доходів фізосіб" має застосовуватися тільки в першому випадку: коли застраховане майно цілком утрачене. Якщо ж майно не було втрачене цілком, і вироблявся тільки його ремонт, то правила ст. 15 Закону "Про податок з доходів фізосіб" у такому випадку застосовуватися не повинні. А сума страхового відшкодування не включається в оподатковуваний доход громадянина тільки на підставі абз. "б" пп. 4.3.32 ст.4 Закону.

Доказу такого ствердження наступні:

· Стаття 15 Закону "Про податок з доходів фізосіб" безпосередньо так і називається "Оподаткування операцій по заміні утраченої власності", тобто вже в назві мова про ремонт навіть не йде;

· Сама ст. 15 Закону "Про податок з доходів фізосіб" веде мову винятково про дії особи, що нею розпочинаються саме у випадку повної втрати власності (дії по відновленню або заміні втраченої власності);

· Пункт 15.1 Закону "Про податок з доходів фізосіб" як передумови застосування ст. 15 наводить саме випадки повної втрати громадянином свого майна: застрахований об’єкт може бути вкрадений, зруйнований або визнаний непридатним для використання при наявності обставин нездоланної сили;

· у формулюванні абз. "б" пп. 4.3.32 ст. 4 Закону "Про податок з доходів фізосіб" посилання на ст. 15 міститься лише наприкінці цього формулювання і має бути віднесене лише до останньої частини, тобто до випадку відновлення застрахованої власності (відноситься до частини пропозиції після сполучника "або").

Таким чином, правила ст. 15 Закону "Про податок з доходів фізосіб" використовуються лише у випадку повної втрати громадянином застрахованої власності.

Підкреслимо ще раз, при неповній утраті застрахованого майна для невключення до оподатковуваного доходу громадянина суми страхового відшкодування досить застосування пп. 4.3.32 ст. 4 Закону України "Про податок з доходів фізосіб". А при повній утраті застрахованого майна застосовуються правила ст. 15 Закону
(c)

2 NiLiN не говорите глупостей. (с)

Оффлайн Engineer

  • Член клуба
  • Авто: другое
Сейчас выбираю страховую так там в договоре написано:
У випадку виплати страхового відшкодування без надання довідок відповідних компетентних органів (окрім відшкодуванні збитків, завданих боєм скляних деталей або оптичних елементів зовнішнього освітлювального обладнання транспортних засобів), з суми страхового відшкодування буде утримано податок з доходів фізичних осіб за ставкою п. 7.1 ст. 7 Закону України від 22.05.2003 р. № 889 "Про податок з доходів фізичних осіб" у розмірі 15%.
Тут сразу страховая удерживает эту сумму!

Оффлайн ^edw@rd

  • Член клуба
  • Seat Leon 2.0 FSI, АТ, Black
  • Авто: другое
  • Город: Киев
Engineer
Это не законно, страховая не являеться твоим налоговым агентом.

Оффлайн Supervisor

  • Член клуба
  • оффшор Ирпень
  • Авто: Aveo T250 (1.6)
на счет "податкового агента"

? Хто виступає податковим агентом щодо невикористаної платником податку суми відшкодування у разі настання страхового випадку?

Оподаткування операцій із заміщення втраченої власності регулюється ст. 15 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV (зі змінами та доповненнями).

Згідно із п. 15.1 цієї статті якщо платник податку втрачає належний йому на правах власності застрахований об'єкт майна внаслідок його викрадення, зруйнування чи визнання непридатним для використання за наявності обставин непереборної сили чи внаслідок його змушеної заміни з інших підстав, то такий платник податку при отриманні суми страхового відшкодування зобов'язаний витратити її на відновлення такого майна чи придбання нового майна, аналогічного втраченому, на його заміну. При цьому для рухомого майна заміна (відновлення) має бути здійснена до кінця календарного року, наступного за роком, у якому відбулася страхова подія, а для нерухомого майна заміна (відновлення) має бути здійснена до кінця другого календарного року, наступного за роком, у якому відбулася страхова подія.

Якщо платник податку, який отримав страхове відшкодування, не здійснює заміну (відновлення) протягом зазначених строків, то невикористана відповідно до п. 15.1 ст. 15 Закону № 889-IV сума страхового відшкодування включається до складу відповідного річного оподатковуваного доходу такого платника податку (п. 15.2 ст. 15 цього Закону).

Тобто податкові агенти – страховики, які виплатили страхове відшкодування, не є податковими агентами щодо невикористаної платником податку відповідно до п. 15.1 ст. 15 Закону № 889-IV суми відшкодування, а обов'язок щодо сплати податку в такому випадку покладається на платника.

«Вісник податкової служби України», березень 2006 р., № 12 (391), с. 40 (http://www.visnuk.com.ua)

Оффлайн Supervisor

  • Член клуба
  • оффшор Ирпень
  • Авто: Aveo T250 (1.6)
И вот еще

Чи зобов'язаний страхувальник перерахувати податок при отриманні страхового відшкодування для ремонту (заміни) деталей застрахованого автомобіля, у разі відсутності документів з ДАІ, які підтверджують факт ДТП?

Необхідність підтвердження наявності факту страхового випадку офіційними висновками компетентних органів (ДАІ) передбачена пп. 15.3 Закону № 889-IV та п. 2 Порядку підтвердження факту втрати платником податку застрахованого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2003 г. № 1834.  Тобто платник податку повинен мати підтвердження офіційними висновками компетентних органів у разі наявності факту втрати об'єкта майна внаслідок його викрадання, зруйнування чи визнання непридатним для використання за наявності обставин непереборної сили. В результаті страхового випадку, якщо застрахований об'єкт майна не втрачено, а тільки пошкоджено, ст. 15 Закону № 889-IV не застосовується. Порядок сплати податку з суми страхового відшкодування об'єкта майна, у разі ремонту (заміни) деталей, передбачено тільки  пп. 2.2.6 Порядку № 126, а саме, якщо сума страхового відшкодування буде більша, ніж ринкова вартість застрахованого об'єкта майна та сплачених страхових внесків. У такому випадку, відповідно до вищезазначеної правової норми, у разі якщо сума страхового відшкодування перевищує вартість застрахованого майна, розраховану за звичайними цінами на дату укладення договору страхування, збільшену на суму сплачених страхових внесків, податковий агент від суми такого перевищення утримує та сплачує (перераховує) до бюджету податок за ставкою, визначеною у пп. 7.1 ст. 7 Закону № 889-IV. Податковим агентом у такому випадку є страхова компанія.

Таким чином, у разі відсутності документів від компетентних органів (ДАІ), підтверджуючих факт ДТП застрахованого об'єкта, сума страхового відшкодування на ремонт (заміну) пошкоджених деталей застрахованого майна, з дотриманням норм пп. 2.2.6 Порядку № 126, до складу оподатковуваного доходу страхувальника не включається (пп. 4.3.32 Закону № 889-IV).

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Приватне підприємство «Аудіт-Гарант»

Оффлайн ^edw@rd

  • Член клуба
  • Seat Leon 2.0 FSI, АТ, Black
  • Авто: другое
  • Город: Киев
Supervisor
Не там акцент делаете!
Вот тут надо "від суми такого перевищення"
Как правило это "перевищення" не доказуемо.


!  Внимание! Размещение заведомо ложной информации (п.4.2(й) правил форума) будет наказываться в 2х кратном размере.