Автор Тема: У Львові працівник ДАІ застосував сльозогінний газ проти водія  (Прочитано 5091 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Valera

  • Модераторы
    • http://kartel.kiev.ua
  • Город: Киев
У Львові працівник ДАІ застосував сльозогінний газ проти водія, який відмовився вийти з авто. Подія сталася 28 серпня на вулиці Городоцькій неподалік від міського відділення ДАІ. Зупинившись на вимогу інспекторів, водій Святослав Літинський надав їм усі затребувані документи, однак даішники зажадали, щоб він вийшов із машини. Святослав відмовився, зауваживши, що протокол він може підписати і так. Відтак, працівники спробували його «викурити» із салону авто, застосувавши газовий балончик.

Про це ЗІК сьогодні, 31 серпня, повідомив постраждалий Святослав Літинский зазначивши, що він написав скаргу на ім’я прокурора Львівської області. 

Подамо текст заяви без змін зі збереженням стилістики:
«28 серпня 2008 року я їхав на автомобілі Рено Кангу, реєстраційний номер ВС 7289 АР. О 19:40 на вулиці Городоцькій 122 мене зупинили працівники ДАІ. Автомобіль працівників ДАІ був приватним: реєстраційний номер ВС 9797 ВС. Працівників ДАІ було декілька, до п’яти людей. Наводжу номерні знаки та прізвища працівників, номери яких я зміг переписати:
ЛВ 0641 - у управлінні державної автомобільної інспекції УМВСУ представився сержантом Припутою В.Б.
ЛВ 0682 - у управлінні державної автомобільної інспекції УМВСУ представився молодшим сержантом Баглаєм П.П.
На вимогу надати документи я надав свідоцтво про реєстрацію ТЗ, талон до посвідчення водія та посвідчення водія. Зупинку пояснили порушенням мною правил дорожнього руху. Попросили вийти з машини для оформлення протоколу. Я відмовився виходити з машини, пояснивши що можу підписати протокол сидячи в машині. Тоді працівники ДАІ попросили вийти з машини та продемонструвати мої речі у багажнику (конструкція машини Рено Кангу дозволяє вільно бачити всі речі що знаходяться у багажнику ззовні). Я повідомив що вийду з машини лише після того як ними буде наведено реквізити нормативного документу що зобов’язує мене показувати особисті речі без складання протоколу про огляд. Теж я пояснив що радо піду на огляд якщо буде складено протокол про огляд із двома пойнятими відповідно до статті 264 КУАП. На така моє прохання навести нормативний документ працівник ДАІ, номерний знак ЛВ 0641, відповів ненормативними словами, зміст яких можна коротко описати: «Ми тобі зараз таке покажемо».

Далі працівники ДАІ стали вимагати показати їм знак аварійної зупинки, потім аптечку, потім вогнегасник. Всі перелічені предмети я продемонстрував через вікно. Зразу після цього працівник ДАІ, номерний знак ЛВ 0641, просунув руку крізь приспущене вікно та застосував спецзасіб-газовий балончик невідомої мені марки, скерувавши його мені у обличчя та ліву частину шиї. Негайно після розпилення працівник з номерним знаком ЛВ 0682 сказав працівнику з номерним знаком ЛВ 0641 : «Та що ж ти робиш…», тим самим повідомивши його про неправомірність його дій.

Дія спеціального засобу проявилася на мені у формі подразнення слизової оболонки очей з сльозотечею та сильного подразнення верхніх дихальних шляхів, яке викликало сильний кашель.
Одразу після застосування спеціального засобу працівником ДАІ (біля 19:50) я зателефонував за номером 02, повідомив своє прізвище та паспортні дані, описав ситуацію та попросив допомогти мені захистити мої права та законні інтереси. Працівник внутрішніх справ, що підняв трубку, докладно розпитав про ситуацію, а потім просто поклав трубку, не відреагувавши на моє звернення.

Через декілька хвилин мені віддали мої документи та попрощалися так і не склавши жодного протоколу.

Я зателефонував за «телефоном довіри» за номером 2646941 в управління державної автомобільної інспекції УМВСУ у Львівській області, повідомив про ситуацію, одразу після чого приїхав і склав скаргу на Перфецького 19. Там вже були присутні вищезгадані працівники ДАІ разом з їх, як він представився, безпосереднім начальником. Працівники представилися та запитали мене чи ми б могли вирішити цю ситуацію без подавання скарги, на що я відповів негативно.

Про факт застосування спеціального засобу можуть посвідчити: І. С. А.,  (подані пасторні дані), Г. Я. П., (подані пасторні дані).

Прошу:
Перевірити правомірність дій працівника служби 02 який не відреагував на моє повідомлення.
Вжити заходів для притягнення до відповідальності згаданих працівників ДАІ.
У разі виявлення ознак правопорушення зі сторони працівників ДАІ зобов’язати керівний склад державної автомобільної інспекції УМВСУ у Львівській області провести роз’яснювальну роботу серед особового складу для недопущення подібних ситуацій у майбутньому.

29.08.2008. Літинський С.В.».
 
Додамо, що Святослав Літинський працює асистентом кафедри програмування ЛНУ імені Івана Франка. У телефонній розмові із кореспондентом ЗІКу він також зазначив, що під час зустрічі в обласному управлінні ДАІ даішники, які його зупинили, відмовилися від того, що вони застосували проти нього сльозогінний газ. 

Отсюда
ночью за старой уборной, алюминиевой ложкой гремя, девочка в платьице черном, чавкая, ела коня

Оффлайн Авэшкин

  • Член клуба
  • Видишь суслика? Нет? И я не вижу - а он ЕСТЬ!
  • Авто: Aveo T200
Здесь мог бы быть юзербар)
А тут я убиваю время http://www.ereality.ru/reg184541.html

Оффлайн Liss

  • Постоялец
беспредел однако...

Оффлайн WikTor

  • Член клуба
  • Красава
И опять таки, теперь буду мучиться вопросом чем эта вся история закончиться!  :-\
Не ищите зубы мудрости у вставной челюсти

Оффлайн kvsh

  • Старожил
а почему он не вышел по требование ГАИ-цев?

Оффлайн ^edw@rd

  • Член клуба
  • Seat Leon 2.0 FSI, АТ, Black
  • Авто: другое
  • Город: Киев
Valera
Правильно мужик сделал.

Оффлайн Авэшкин

  • Член клуба
  • Видишь суслика? Нет? И я не вижу - а он ЕСТЬ!
  • Авто: Aveo T200
kvsh
Потому что имеет право не выходить из машины))
Здесь мог бы быть юзербар)
А тут я убиваю время http://www.ereality.ru/reg184541.html

Рулик

  • Гость
Цитировать (выделенное)
Потому что имеет право не выходить из машины
+1
надо было резко стекло поднять в машине....безпредел.... >:(
Постанова КабМіну від 27 лютого 1991 р. N 49  Про затвердження Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку гласит:
п.3. Спеціальні  засоби застосовуються  у випадках, коли використано  і не дали бажаних результатів усі інші форми попереднього впливу на правопорушників:
    а) для захисту громадян і самозахисту працівника  міліції  від нападу та інших  дій,  що  створюють  загрозу  їхньому  життю  або здоров'ю;
     б) для припинення масових  безпорядків  і  групових  порушень громадського порядку;
     в)  для  відбиття  нападу  на  будівлі, приміщення, споруди і транспортні засоби,  незалежно від їхньої  приналежності,  або  їх звільнення у разі захоплення;
     г) для   затримання  і  доставлення  до  міліції  або  іншого службового приміщення осіб,  які вчинили правопорушення,  а  також для  конвоювання  і утримання осіб,  затриманих і підданих арешту, взятих  під  варту,  якщо  зазначені  вище   особи   чинять   опір працівникам  міліції  або якщо є підстави вважати,  що вони можуть вчинити втечу чи завдати шкоди оточуючим або собі;
     д) для припинення масового захоплення землі та інших дій,  що можуть призвести до зіткнення груп населення,  а також діянь,  які паралізують роботу транспорту,  життєдіяльність населених пунктів, посягають на громадський спокій, життя і здоров'я людей;
     є) для припинення опору працівникові міліції та іншим особам, які  виконують  службові  або  громадські  обов'язки  по   охороні громадського порядку і боротьбі із злочинністю;
     ж) для звільнення заложників.
п. 4. Використанню спеціальних засобів, за винятком необхідності відбиття раптового нападу  на  працівника  міліції  та  звільнення заложників, має передувати попередження про намір їх застосування.
і т.д.... skaut
« Последнее редактирование: 01 Сентября 2008, 19:33:07 от Arhat »

Оффлайн y4astneg

  • Старожил
  • Установщик ГБО
    • Газ на Авто
  • Авто: Aveo T250 (1.6)
  • Город: Симферополь
я в шоке. надо этих двух гайцев из органов переть дав пня под сраку. полный беспредел

Оффлайн Redman

  • Старожил
  • Киефф
    • http://photo.bigmir.net/album/503592/
  • Авто: другое
ох.ть они бы еще гранату в салон бросили чудаки на букву М  :o :o :o :o :o


!  Внимание! Размещение заведомо ложной информации (п.4.2(й) правил форума) будет наказываться в 2х кратном размере.