Автор Тема: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)  (Прочитано 11959 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн mar

  • Пользователь
  • Город: Луцьк
Цілюща вода озера Світязь


Всім уже відомо, що Озеро Світязь велике (площа 2750 га, довжина – 9,3 км, ширина – 4,8 км) та глибоке (максимальна глибина – 58,4 м), та не всі знають про найбільшу його цінність, – цілюща вода. Озеро Світязь живлять артезіанські джерела. Вода тут неймовірно чиста, м’яка та у двадцять разів чистіша, ніж в московському водогоні. Саме через це у місцевих жителі не виникає проблем із водою. Зранку вони просто запливають на середину озера і черпають там воду для споживання.

Після війни тут будували санаторії для поранених танкістів і льотчиків, лікували опіки. Так як, промиті водою зі Світязя рани швидко загоюються. Воно й не диво, бо вода у своєму складі має срібло, йод і гліцерин. Шкіра після купання у Світязі стає помітно еластичнішою, тому особливо жінкам варто завітати сюди. Окрім того, поблизу берегів озера можна знайти цілющу голубу глину, яка є прекрасним косметичним засобом, поєднує в собі всі мінеральні солі і мікроелементи, які так потребує наша шкіра. Вона має хороші очищаючі і дезінфікуючі властивості. Тому побачити на пляжі людей, вимазаних з голови до п’ят глиною, не дивина.

З власного досвіду, можу сказати, що після чергового занурення у цілющу воду, шкіра стає ніжною, підтягнутою та гладенькою, немов у немовляти. Як на мене, безкоштовний spa – це серйозний аргумент, для того, щоб надати перевагу відпочинку саме тут, на озері Світязь.

Щороку на Світязь та загалом на Шацькі озера приїздять сотні тисяч туристів. В районі Гряди і БВ «Сільвер» озеро біля берегів переважно мілке. Тому можна пройти півтори сотні метрів, щоб  вода досягла грудей. У безвітряну пору вода прогрівається швидко і тому тут з радістю відпочивають батьки з маленькими дітками. На мілководді у декого може скластися помилкова враження про все озеро. Щоб цього не відбулося, ось дані про розподіл Світязя по глибинам. Так от, глибини до 2 метрів займають на озері площа 118 гектарів, до 3 метрів — 720, до 5 метрів — 1061, до 10 метрів — 418, понад 10 метрів — 533 гектари. Отже, висновок такий, що озеро Світязь в переважаючій своїй більшості дуже глибоке.

Оффлайн mar

  • Пользователь
  • Город: Луцьк
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #1 : 08 Апреля 2011, 19:13:37 »
Географія

Світязь розташований у Шацькому районі Волинської області. Площа озера 26 км2, найбільша глибина 58,4 м, хоча середня глибина становить 6,3 м, а прибережна смуга мілководна. Прозорість води до 8 м. Верхні шари води влітку прогріваються до 20 °С і більше, на глибині температура води постійна і становить 9 °С. На озері є острів площею до 7 гектарів. Через канал Світязь сполучається з озером Луки та іншими озерами. Біля берегів Світязя розташоване однойменне село.
Природні умови


Берегова лінія протяжністю понад 30 км заросла комишами, очеретом та осокою, поблизу берегів вода частково вкрита ряскою й лататтям. Самі береги окреслені нечітко - піски, крейдяний мергель і вапняки надають їм своєрідності і неповторності. Сосни з березами, грабами, дубами подекуди підходять до самої води.
Озеро багате бентосом, рибою (вугор, лящ, окунь, щука, сом), водоплавними птахами, умови сприяють розведенню хутрового звіра.
Походження


Серед учених немає єдиної думки щодо походження Світязя та інших Шацьких озер. Одні вважають, що після відступу дніпровського льодовика понад 10 тис. років тому на Поліссі утворилося величезне водоймище. Льодовик з півночі підпирав його, не давши воді стікати вниз. Озера розглядаються ними як релікти, тобто залишки цього гігантського водоймища, западини якої з часом поглибилися вимиванням вапняків підземними потоками. Інші учені твердять, що озера мають виключно карстове походження. А поява глибоких западин, за цим припущенням, пов'язана з підняттям і опусканням окремих тектонічних блоків.
Живиться Світязь переважно підземними та атмосферними водами.
Туризм


Шацькі озера, зокрема Світязь, приваблюють чимало туристів, які розміщуються переважно в котеджах і пансіонатах, збудованих навколо озера поблизу сіл Світязь та Пульмо.
Світязь в культурі


Світязь був вибраний одним з семи природних чудес України.

Оффлайн Leksi

  • Член клуба
  • Вот ща.... Докняпаю....
  • Город: Киев
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #2 : 08 Апреля 2011, 20:34:57 »
mar,

был в прошлом году с друзьями.... Впечатлений - масса!!! Одним словом - бомба!!!!  Вода в озере - сказка!!! Приехали, понажирались и пошли купаться (на улице - холодина, осень!!!) покупались - протрезвели! гыгы Утром с будуна кто смелый - купаться! И после купания - будто и не бухал!!! водичка - чистейшая!!! А леса какие вокруг!! Природа!!!! Сказка! Не успели еще закакать... Видать не зря там модные дачи.... Шацкое Межигорье с Кончей-Заспой в куче! :)
Владелец "пьяной Хонды"
Передо мной 3 кубика с буквами Б, Л и Я - пока не сложу слово СЧАСТЬЕ отсюда не уйду!

Оффлайн Шах

  • Постоялец
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #3 : 09 Апреля 2011, 12:54:07 »
ага, еще бы инфраструктуру развили, а то цены похлеще Крыма, а реально просто ужасть....... для семейного отдыха нормально, но нужно найти где жить в нормальных условиях за адэкватные деньги..... не хочется платить по 25 рублей за переделаный курятник.....

Оффлайн mar

  • Пользователь
  • Город: Луцьк
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #4 : 10 Апреля 2011, 00:08:26 »
Відпочинок на озері Світязь

День перший. П’ятниця.

Ми приїхали у трьох, я, мій хлопець і наш кіт Сілька. Це був не перший наш досвід відпочинку на озері Світязь, ми відпочиваємо тут часто, так як клімат тут особливий, природа фантастична і ціни нас влаштовують. На Світязі не буває пекельної спеки, тут вдосталь хвойних лісів, берізки на пляжі, за якими можна сховатися, якщо сонце вже дуже допекло. Розташувалися на БВ «Silver». До озера, кілька кроків, в номерах всі зручності: і душ, і туалет, і білизна, і мікрохвильова, і холодильник, ще й балкон в придачу з неймовірним видом на Світязь. Класно. Я задоволена і мої хлопці теж. Кошак пішов вивчати територію, а ми хутко вдягли свої купальні костюми, захопили шезлонги і на пляж. Там ми поласували пончиками з чорницею, асортимент значно ширший,малина, ожина і т.д. на будь який смак, та я обожнюю чорницю, вона корисна, а ще це така смакота… поплавали, вода чиста і тепленька. Людей на пляжі не багато, можна і книжку почитати, і просто по куняти, ніхто ж не заважає. Вечором прогулялися Грядою, поїли морозиво, а після одинадцятої (23:00), пішли на пірс. О цій годині комарів вже немає, можна максимально насолодитися вечірнім Світязем, небом, зірками. Для романтиків – це ідеальне місце.

День другий.  Субота.

Покинувшись десь о 8, покормила кота, поставила чайник, вийшла, щоб глянути, яка погода, як вирує життя на Світязі. Місцеві господині вже трудяться мов бджілки, ходять по базам відпочинку та пропонують всяку смакоту. Доставляють сніданок практично в ліжко. Прикупивши два пончика (4грн за шт.), зробила каву і розбудила співмешканця по номеру:). Знову шезлонги, пляж, купання, мені це ніколи не набридає. Біля берегів озера (на Гряді), дуже мілко, тому я часто бігаю в воді, гарні ноги – результат таких експериментів. Взагалі після відпочинку на цьому озері, почуваюся бадьорою, повною сил та енергії, підтягнутою. Вода ж в озері не проста, а багата сріблом, гліцерином та йодом, тому я багато плаваю та насолоджуюся і процесом, і результатом. Люду навкруги побільшало, так як багато приїздять на вихідні. Брест, Луцьк, Рівне і т.д. їм тут дуже близько, саме тому часто приїздять на увікенд. Вечором можна сходити в нічний клуб, або на піцу, тут навіть суші є:). так що сумувати не доведеться.

День третій. Неділя.

Ранкова програма повторяється, тільки пончиків менше, на питання, а де ваші конкуренти, мені сказали що в церкві. Місцеві жителі тут дуже віруючі, точніше, більшість з них. Це так мене потішило, так як, по - перше, я теж віруюча, а по друге, можна не хвилюватися, що такі люди продадуть щось не якісне. Бог все бачить. Сьогодні на пляжі захотілося посмакувати копченого вугрика, тут їх вдосталь і за доступною ціною, починаючи від 70грн. і вище, це вже залежить від розміру рибини. О 18:00, вирішили сходити на місцевий базар, купили свіжих фруктів, поторгувалися, вибрали магніти на холодильник і повернулися на базу. Сільку покормили, вигуляли. Вечерком сеанс кіно, потім ще глянули на пірс, та там вже було зайнято. На базі тишина, парочку номерів звільнилося, людям в понеділок на роботу, а інші сплять.

День четвертий. Понеділок.

Обожнюю понеділок на Світязі, відпочиваючих мало, така тишина, аж дух захоплює. Вийшла на вулицю, щоб вигуляти кота, тишина, спокій панують тут. Нема ні турбот, ні проблем, тільки гармонія в душі та серці. Сілька наївся трави і заліз під чиєсь авто, довелось розбудити Ромку, щоб від допоміг мені дістати кота. Після 15 хвилин лазіння на колінах і заглядання під чужі автівки, я знайшла 5грн., після чого ми дістали нашого сирника і пішли всі разом  снідати. Взявши все необхідне: сонцезахисний крем; мобільний телефон; журнал і ще там щось, пішли на пірс. Штиль стоїть, десь в далечині човник з рибаками – це неймовірно гарно, що там розповідати, варто побачити, хоча б разочок. От ми і вирішили, що Сілька теж повинен «зацінити» всю цю красу. Принесли його на пірс, та чомусь він був не в захваті від нашої ідеї, занесли кота в номер, щоб ще більше  не травмувати, а самі приймали сонячні ванни. Потім я згадала, що тут є голуба глина, еврика, spa – процедури на березі озера і все це безкоштовно. Так і зробили, сходили за глиною, вимазали один одного, трішки почекали у тіньочку і пішли плавати, а потім ще разів три ходили плавали, щоб відмитися. Та результатом залишилися задоволені. Вечором розпалили мангал, пожалили м'ясо, на гарнір овочі – вечеря удалась.

День п’ятий. Вівторок.

До нашого відпочинку приєдналися куми із малечею та собакою. Стало більш гамірно, дітвора бігає, собака їх доганяє, мамочки доглядають за меншенькими, стандартна програма. Всі разом пішли на пляж. Діти хутко побігли у воду, біля берегу мілко, тому можна. Хлопці грали у футбол, а я спостерігала за емоціями всіх відпочиваючих (нас). На обличчі кожного сяяла посмішка, очі блистять, весь час хтось повторював, як тут гарно та затишно. Вечерю приготували гуртом, присіли в альтанці, тому що місця там багато, як раз для такої компанії, як у нас. Після вечері витягли жереб, хто миє посуд, інші займалися кожний своїм: Віка (5 років) разом із Богданом (6 років) і Славіком (4 роки) бавилися у пісочку, грали в м’яч, ганяли за собакою – розважалися. Дорослі грали в карти, ділилися враженнями.

День шостий. Середа.

На вулиці похмуро і сонечка не видно та ніхто не засмутився, вирішили поїздити по Шацькому державному природному національному парку. Поїхали на озеро Пісочне, погуляли, помилувалися красою. Почався невеличкий дощ, більша половина поїхала на БВ «Silver», а ми з Богданчиком пішли на піцу  в місті Шацьк. В другій половині дня, вже всі були на пляжі, так як клімат тут особливий, я вже по це говорила. Тому, я ніколи не засмучуюся коли на вулиці зовсім немає сонця, бо кожної хвилини воно може появитися.

День сьомий. Четвер.

На Гряді помітний приплив людей, воно й не дивно, до вихідних ріст охочих відпочивати помітно росте, на нашій базі вже все давно зарезервоване. Сьогодні у мене програма «максимум», тобто, вдосталь накупатися; наїстися чорниці та пончиків; купити вугра додому; подивитися сувеніри подругам і попрощатися зі Світязем. Це вже як ритуал, я йому дякую за такий теплий прийом, за сили, яких я тут набралася, за враження і натхнення, а він (Світязь), наступного разу знову прийме нас тепло і з радістю.

DIM69

  • Гость
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #5 : 14 Апреля 2011, 13:13:16 »
Собираюсь туда на майские. К другу на дачу, в Шацк. Был у него осенью там - места и впрямь радуют глаз :) 4 дня побуду и в Крым мотану, тоже на 3-4 дня. Потом обратно, в Москву...

Оффлайн Шах

  • Постоялец
mar   а чего за база такая Сільвер? Где именно она и сохранились ли контакты? Нету возможности ехать в Крым, дак поеду на Шацкие....

Оффлайн Yevhen

  • Пользователь
  • Aveo-I 1.5LS 2006
  • Авто: Aveo T200
  • Город: Київ/Бровари
А хто знає, що там за ситуація наприкінці червня? Збираємося сім'єю туди вирватися на День Конституції, та ще й друзів прихопити зі Львова... Є там де приткнутися зазвичай у такий період?

Оффлайн Leksi

  • Член клуба
  • Вот ща.... Докняпаю....
  • Город: Киев
mar   а чего за база такая Сільвер? Где именно она и сохранились ли контакты? Нету возможности ехать в Крым, дак поеду на Шацкие....


да вот такая она:



и находится (ты не поверишь! :)) - на озере Свитязь!

Короче, читай, изучай: ТЫЦЪ  Это мне mar подкинул сцылу... То, что там природа супер - однозначно!

 

 
Цитировать (выделенное)
База Відпочинку «Сільвер»

Україна, Волинська обл., Шацький р-н, урочище Гряда, всього кілька метрів від озера Світязь.

+38 (093) 734 55 55 - Адміністратор

Там и карта есть, как доехать.
Владелец "пьяной Хонды"
Передо мной 3 кубика с буквами Б, Л и Я - пока не сложу слово СЧАСТЬЕ отсюда не уйду!

Оффлайн pylyp

  • Постоялец
  • стекольный мастер
    • АВТОЛЮКС+
  • Авто: Aveo T250 (1.5)
  • Город: Владимир-Волынский
http://svityaz.net.ua/pic/main.php?cmd=album
вот здесь я каждый год отдыхаю на свитязе!
0974060060

Оффлайн Lemko

  • Член клуба
  • Авто: Aveo T250 (1.5)
  • Город: Киев
Я тоже был в прошлом году. Но там отдых на несколько дней. Так как плохо развинута инфраструктура. 
Хорошое настроение - залог успеха

tory8080

  • Гость
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #11 : 20 Июля 2011, 21:57:27 »
всем привет, помогите - может есть местные????весь интернет облазила - подходящего пока не нашла,интересует коттедж отдельный на 6  как минимум человек  , со всеми удобствами (кухня обязательна), не дальше 100 метров до озера,  не  в центре как говорится дач, а чтобы и природа была :D ,в районе 1000-1300 грн(сутки), crazyGirl

Оффлайн pylyp

  • Постоялец
  • стекольный мастер
    • АВТОЛЮКС+
  • Авто: Aveo T250 (1.5)
  • Город: Владимир-Волынский
0974060060

Оффлайн SergeyE43

  • Пользователь
  • Aveo 1.5 2009
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #13 : 08 Августа 2011, 16:28:10 »
Привет всем! недавно ездил с семьей на озеро Свитязь. Как по-мне так ничего особенного там нет. в самом селе Свитязь скучно, инфраструктура слабо развита, и дорога по ул. Набережная такая что можно там оставить всю ходовую. Ездили смотреть базы в урочище Гряда, там класно.  - удобный подьезд на авто , базы находятся прямо на берегу озера. Я поехал первый раз и повелся на шикарную рекламу котеджа в с.Свитязь.  - до озера 500м. по огородам и бурьянам, месный пляж очень грязный

Оффлайн Юджуля

  • *Харизма 2012*
  • Член клуба
  • Дарую Світло! і Пітьма пропадає сама по собі :)
  • Авто: другое
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #14 : 13 Августа 2012, 10:22:00 »
ох... таки доїхали ми до цієї бази  8)
це було неперевершено  vcool vcool vcool

відстань по Варшавці - 529 км, дорога - ідеальна, трохи зараз ремонтують від Ворзеля до Бородянки - вся інша дорога - просто свято якесь  :ua:

база - шикарна  vcool



природа - абалденна  vcool











навіть березова роща як для нас  ::)


вопщем все було класна - ще фотки будуть )))
Твої почуття це Твоя правда.Краще для Тебе є те,що для Тебе є Істина. ::) Счастье не надо искать — им надо быть. © Ошо

Оффлайн Hammeryga

  • Член клуба
  • 097 6961732
  • Авто: Aveo T250 (1.6)
  • Город: Киев сити,Троещина
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #15 : 13 Августа 2012, 10:30:39 »
ЮдЖУЛЬКА, Красотища!!!

Оффлайн Ярынка

  • Старожил
  • *учечка
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #16 : 13 Августа 2012, 10:57:40 »
красотааааааааааааааааа
Да, я сука, точнее сучечка.  Если вы знаете меня другой - вам невероятно повезло...

Оффлайн Leksi

  • Член клуба
  • Вот ща.... Докняпаю....
  • Город: Киев
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #17 : 13 Августа 2012, 11:19:45 »
Hammeryga, Ярынка,

на фотках - то все фигня!!! Это надо видеть своими глазами!!! skaut Одурительно красивые места!!!!


ЮдЖУЛЬКА,

А шо это за личность подозрительной наружности на пятой фотке изображает ласточку, побитую ревматизмом?? гыгы гыгы
Владелец "пьяной Хонды"
Передо мной 3 кубика с буквами Б, Л и Я - пока не сложу слово СЧАСТЬЕ отсюда не уйду!

Оффлайн Hammeryga

  • Член клуба
  • 097 6961732
  • Авто: Aveo T250 (1.6)
  • Город: Киев сити,Троещина
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #18 : 13 Августа 2012, 11:24:57 »
Leksi, В прошлом году я там был :)

Оффлайн Leksi

  • Член клуба
  • Вот ща.... Докняпаю....
  • Город: Киев
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #19 : 13 Августа 2012, 11:46:50 »
Hammeryga,

так это после тебя те березы на последней фотке поваляло??!! гыгы гыгы
Владелец "пьяной Хонды"
Передо мной 3 кубика с буквами Б, Л и Я - пока не сложу слово СЧАСТЬЕ отсюда не уйду!

Оффлайн Hammeryga

  • Член клуба
  • 097 6961732
  • Авто: Aveo T250 (1.6)
  • Город: Киев сити,Троещина
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #20 : 13 Августа 2012, 11:56:09 »
Hammeryga,
так это после тебя те березы на последней фотке поваляло??!! гыгы гыгы
Неее,эт кто то за меня постарался!)))

Оффлайн AVA

  • Член клуба
  • Авто: другое
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #21 : 13 Августа 2012, 12:10:06 »
Мне озеро Святязь (точнее пляж) не понравилось. Вытоптано, голо и много людей.
А вот оз.Песочное со стороны поселка Мельники - красота. Людей не много и сосновый лес до самой воды.







Оффлайн Vovan

  • Старожил
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #22 : 13 Августа 2012, 13:24:55 »
Leksi,

А шо это за личность подозрительной наружности на пятой фотке изображает ласточку, побитую ревматизмом??   

Потом эта ласточка превратилась в аквалангиста! :D :D :D

Оффлайн Юджуля

  • *Харизма 2012*
  • Член клуба
  • Дарую Світло! і Пітьма пропадає сама по собі :)
  • Авто: другое
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #23 : 13 Августа 2012, 13:34:41 »
Leksi,

Потом эта ласточка превратилась в аквалангиста! :D :D :D
ugaga з хотдогом ugaga
Твої почуття це Твоя правда.Краще для Тебе є те,що для Тебе є Істина. ::) Счастье не надо искать — им надо быть. © Ошо

Оффлайн AceUA

  • Член клуба
  • Авто: Aveo T250 (1.6)
  • Город: Коцюбинське, це майже Київ
Re: Відпочинок на Шацьких озерах (о Світязь)
« Ответ #24 : 13 Августа 2012, 13:35:19 »
AVA, интересные силуэты на последнем фото, особенно правый ::) :D :D
...або псих, або геній...це дві крайності однієї і тієї ж сутності )))


!  Внимание! Размещение заведомо ложной информации (п.4.2(й) правил форума) будет наказываться в 2х кратном размере.