Автор Тема: Пмогите с постановой ГАИ  (Прочитано 13725 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн К@питошк@

  • *Аватар 2012*
  • Член клуба
  • 3 китайских предупреждения неактуальны!
  • Авто: другое
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #50 : 11 Ноября 2009, 10:32:57 »
Varlov Это если Визирь, а если останавливают и составляют все сразу, они сразу и обязаны предоставить, а если ты расписался и тебе не дали.... то это уже твои вопросы....:)
Ку-Ку! Я - КОТЭэээээ!!!

Оффлайн Varlov

  • Партнер клуба
  • Электрошокер
    • http://shokeru.com.ua/
  • Авто: другое
  • Город: электрошокеры, электрошокер
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #51 : 11 Ноября 2009, 10:58:48 »
К@питошк@
Ты шо пошутил. нет деления визир или дургое нарушение. Покажи мне документ что делит нарушение и что при каком выдают на месте.

Оффлайн К@питошк@

  • *Аватар 2012*
  • Член клуба
  • 3 китайских предупреждения неактуальны!
  • Авто: другое
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #52 : 11 Ноября 2009, 11:31:31 »
Varlov я те для примера сказал.. если тебя останавливают и составляют протокол, он тебе обязательно вручаються (кроме статтей которые рассматриваются судом). а если просто фотка на камеру они тебе приходят по почте. А при чем сюда деление, я не понимаю......:)
Ку-Ку! Я - КОТЭэээээ!!!

Оффлайн ksu77705

  • Неизвестный герой
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #53 : 17 Ноября 2009, 12:02:01 »
Добрый день. Может быть кто-нибудь сталкивался с похожей ситуацией. Пришла постанова с юстиции о том, что на меня была составлена постанова б/н от 02.02.2009!!!!! про стягнення штрафу. Сегодня 17.11.2009!!! От гаишников я не получала никаких "писем счастья". Вопрос, что делать? Если кто-то уже оказывался в подобной ситуации, пожалуйста подскажите что делать, кому жаловаться, где искать постанову б/н от 02.02.2009, есть ли какие-то сроки давности. Заранее благодарна за любую информацию.
 

Оффлайн К@питошк@

  • *Аватар 2012*
  • Член клуба
  • 3 китайских предупреждения неактуальны!
  • Авто: другое
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #54 : 17 Ноября 2009, 12:12:10 »
ksu77705 Срок давности на обжалование я думаю уже, к сожалению, закончился... Разве можно посмотреть в ГАИ когда и кем был составлен протокол и статью... Хотя, если чесно не думаю что это даст какие-то результаты... А сколько штраф?
Ку-Ку! Я - КОТЭэээээ!!!

Оффлайн platon

  • Член клуба
  • Авто: другое
  • Город: Киев
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #55 : 17 Ноября 2009, 12:44:28 »
Bullet Выкладываю свои иски по отмену постанов. Уже все выиграно



Луцький мiськрайонний суд 
43016, м. Луцьк, вул. Лесi Українки, 24 
8 (0332) 72-22-04 
inbox@lc.vl.court.gov.ua
www.lc.vl.court.gov.ua

Позивач:
Платон
45632, Луцький р-н

моб. тел. 8 (050) нннннннн



Відповідач:
Шульський Олександр Вікторович
інспектор УДПС Кагарлицького взводу
Державної автомобільної інспекції
09200, Київська область м. Кагарлик вул. Комсомольська, 13

ПОЗОВНА ЗАЯВА
/про відміну постанови АІ 052263 від 25.02.2009 року
по справі про адміністративне правопорушення/
(у порядку ст.288 КУпАП )

Постановою інспектора УДПС Кагарлицького взводу Державної автомобільної інспекції Шульського Олександра Вікторовича (надалі по тексту – інспектор) серія АІ № 052263 по справі про адміністративне правопорушення від 25.02.2009 року мене було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та було накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу розміром двісті п’ятдесят п’ять гривень 00 коп. (255 грн. 00 коп.).
Вважаю дану постанову необґрунтованою, безпідставною, та такою, що не відповідає нормам КУпАП та винесеною з перевищенням компетенції суб’єкта владних повноважень. Також під час винесення постанови не дотримано вимог статей 245 та 280 КУпАП відповідно до яких завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об’єктивне з’ясування обставин кожної справи та дотримання процесуального порядку розгляду справи.
При розгляді справи не були з’ясовані і доведені обставини, які б свідчили, що в моїх діях є ознаки проступку, за який законодавством України встановлено адміністративну відповідальність.
Таким чином вважаю постанову інспектора незаконною та такою, що підлягає скасуванню з наступних підстав:
1. Рухаючись по трасі Київ-Обухів за автомобілем марки Honda Civic здійснив випередження автомобіля Камаз, який рухався по узбіччю. Факт порушення я не признаю тому, що маневру вліво та перетин суцільної лінії дорожної розмітки при випереджені т.з. здійснено не було. Оскільки, я рухався за автомобілем Honda Civic, тому мій т.з. не було видно працівнику ДАІ, а це унеможливлює фіксацію порушення візуально. Підтвердженням моїх слів є свідок Тимченко С.О., який в цей час рухався зі мною в автомобілі.
2. Зі слів інспектора УДПС Кагарлицького взводу Державної автомобільної інспекції Шульського Олександра Вікторовича порушення він фіксував візуально. Зупинивши мене, інспектор пояснив мені, що я начебто здійснюючи обгін транспортного засобу перетнув суцільну лінію дорожної розмітки, однак ним не було надано мені фото- чи відеодоказів, які би вказували на факт порушення. Свідків, які би вказували на те, що я дійсно перетнув суцільну лінію дорожної розмітки і цим порушив правила дорожнього руху також не має. Отже, обвинувачення не ґрунтується на фактах, що прямо суперечить ст.62 Конституції України
3. КУпАП визначено форму й передбачено основні вимоги щодо змісту як протоколу про адміністративне правопорушення, так і рішення, що постановляється в конкретній адміністративній справі а також визначається компетенція осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Згідно ст.255 КУпАП уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення передбачені ч.3 та ч.4 ст.122 КУпАП. Але інспектор поза межі своєї компетенції склав протокол серія АГ №602060 про адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.122 КУпАП.
4.Згідно ч.2 ст.276 КУпАП: «Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників».
ПРОШУ:
Скасувати повністю постанову серія АІ № 052263 по справі про адміністративне правопорушення від 25.02.2009 року та стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. 00 коп. (двісті п’ятдесят п’ять гривень 00 коп), а справу про адміністративне правопорушення щодо мене закрити, за відсутністю у моїх діях складу такого правопорушення.


Додатки:

- копія протоколу серія АГ №602060 від 25.02.2009 року
- копія постанови серія АІ № 052263 від 25.02.2009 року




03.03.2009р.                     ______________  Платон



Луцький мiськрайонний суд 
43016, м. Луцьк, вул. Лесi Українки, 24 
8 (0332) 72-22-04 
inbox@lc.vl.court.gov.ua
www.lc.vl.court.gov.ua

Позивач:
Платон
45632, Луцький р-н

моб. тел. 8 (050)



Відповідач:
Бондаренко Юрій Григорович
Ст. сержант міліції інспектор ДПС Кагарлицького взводу
Державної автомобільної інспекції
09200, Київська область м. Кагарлик вул. Комсомольська, 13

ПОЗОВНА ЗАЯВА
/про відміну постанови АІ №038395 від 23.08.2009 року
по справі про адміністративне правопорушення/
(у порядку ст.288 КУпАП )

Рухаючись по трасі Київ-Сміла зі швидкістю в межах 70-75 км/год, згідно приладу для вимірювання швидкості руху на моєму транспортному засобі, одночасно з кількома автомобілями був зупинений працівником ДАІ. Зі слів працівника ДАІ я перевищив встановлену швидкість.
При складенні Протоколу Серії АІ 027236 про адміністративне правопорушення інспектором Кагарлицького взводу Державної автомобільної інспекції Бондаренком Юрієм Григоровичем, було допущено наступні порушення. Зокрема, він не ознайомив мене з моїм правами та обов’язкам відповідно до ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП про що свідчить запис у відповідному рядку Протоколу.
Постановою інспектора ДПС Кагарлицького взводу Державної автомобільної інспекції Бондаренка Юрія Григоровича серія АІ № 038395 по справі про адміністративне правопорушення від 23.08.2009 року мене було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та було накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу розміром двісті шістдесят гривень 00 коп. (260 грн. 00 коп.).
Вважаю дану постанову необґрунтованою, безпідставною, та такою, що не відповідає нормам КУпАП та винесеною з перевищенням компетенції суб’єкта владних повноважень. Також під час винесення постанови не дотримано вимог статей 245 та 280 КУпАП відповідно до яких завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об’єктивне з’ясування обставин кожної справи та дотримання процесуального порядку розгляду справи.
При розгляді справи не були з’ясовані і доведені обставини, які б свідчили, що в моїх діях є ознаки проступку, за який законодавством України встановлено адміністративну відповідальність.
Таким чином вважаю постанову інспектора незаконною та такою, що підлягає скасуванню з наступних підстав:
1. Я рухався одночасно з декількома автомобілями і, таким чином, підтвердити, що швидкість заміряна приладом Беркут V0801081 належить моєму транспортному засобу неможливо, інспектором не було надано мені фото- чи відео доказів, які би вказували на факт порушення, тобто на те, що я дійсно перевищив швидкість і цим порушив правила дорожнього руху також не має. Отже, обвинувачення не ґрунтується на фактах, що прямо суперечить ст.62 Конституції України, про що я зазначив у поясненнях до Протоколу.
2. Відповідач не надав мені документів на підтвердження своєчасного проходження перевірки та державної метрологічної атестації вимірювального приладу Беркут V0801081. Таким чином заміри було проведено із недотриманням вимог ст. 1, 2, 4, 9, 15, 17-20, 29-31 Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність” від 11.02.1998р. №113/98-ВР, що виключає їх подальше використання в якості доказів у справі про адміністративне порушення.
3. Співробітник ДАІ під час вимірювання тримав вимірювальний пристрій у руці, що робить можливим рух назустріч автомобілю, швидкість якого вимірюється, внаслідок чого відносна швидкість, зафіксована приладом, збільшується.
4. Понад трасою встановлено знак, вказуючий на те, що м.Обухів знаходиться з права, а дорога повертає на ліво, де я і був зупинений інспектором Кагарлицького взводу Державної автомобільної інспекції Бондаренком Юрієм Григоровичем. (фото знаку пликладається).
5. КУпАП визначено форму й передбачено основні вимоги щодо змісту як протоколу про адміністративне правопорушення, так і рішення, що постановляється в конкретній адміністративній справі а також визначається компетенція осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення. Згідно ст.255 КУпАП уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення передбачені ч.3 та ч.4 ст.122 КУпАП. Але інспектор поза межі своєї компетенції склав протокол серія АІ №027236 про адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.122 КУпАП.
Згідно ч.2 ст.276 КУпАП: «Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників».
ПРОШУ:
Скасувати повністю постанову серія АІ № 038395 по справі про адміністративне правопорушення від 23.08.2009 року та стягнення у вигляді штрафу в розмірі 260 грн. 00 коп. (двісті шістдесят гривень 00 коп), а справу про адміністративне правопорушення щодо мене закрити, за відсутністю у моїх діях складу такого правопорушення.


Додатки:

- копія протоколу серія АІ №027236 від 23.08.2009 року
- копія постанови серія АІ № 038395 від 23.08.2009 року
- фотокартка дорожнього знаку




27.08.2009р.                     ______________  Платон



« Последнее редактирование: 17 Ноября 2009, 12:46:29 от platon »

Оффлайн К@питошк@

  • *Аватар 2012*
  • Член клуба
  • 3 китайских предупреждения неактуальны!
  • Авто: другое
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #56 : 17 Ноября 2009, 12:52:15 »
platon Ну да, только ты посмотри у себя на даты. :) Ты везде соблюдаешь 10 дневный срок на обжалование. ;) У меня тоже такие есть, у нее вопрос в другом, она срок пропустила и постановление уже находиться как я понял на исполнении в ОГИСе.....
Ку-Ку! Я - КОТЭэээээ!!!

Оффлайн platon

  • Член клуба
  • Авто: другое
  • Город: Киев
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #57 : 17 Ноября 2009, 13:49:21 »
К@питошк@
Bullet Выкладываю свои иски по отмену постанов. Уже все выиграно
Я писал Bulletу
А, что касается ksu77705, то я бы на ее месте в первую очередь отправился на почту. Такие "письма счастья" вручаются лично в руки. А дата "оскарження" считается от той, когда вручили.

И еще, из поста не известно за какое нарушение, может там не в писме дело.

Оффлайн ksu77705

  • Неизвестный герой
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #58 : 17 Ноября 2009, 18:05:43 »
К@питошк@
траф 300 грн. самой постанови про правопорушення нет, а есть только постанова про відкриття виконавчого провадження. "письма счастья" я не получала. в минюстовской постанове не указана ни статья ни каким инспектором было составлена постанова.

Оффлайн ksu77705

  • Неизвестный герой
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #59 : 17 Ноября 2009, 18:17:00 »
platon
Хочу внести ясность. Постанова не от ГАИ, а от минюста в которой написано, что Вам нужно явиться в отдел юстиции такого-то района и оплатить штраф, а если вы его уже оплатили то принесите ксерокопию оплаты данного штрафа. конечно-же все сроки обжалования прошли, так как мне даже не вручили ту постанову с указанием места, времени и какое правонарушение я совершила. в минюстовской бумажке указано что постанова от 02.02.2009 !!!!   на дворе ноябрь, прошло 9 месяцев. просто смешно. Я позвонила на горячую линию ГАИ, там отправили в какой-то отдел на ул.Забилы, 3 . В четверг поеду туда разбираться, пускай покажут мне эту постанову. Но опять же не хочется терять драгоценные дни, может кто-то был в похожей ситуации подскажите, что делать, как себя вести с представителями власти.
 

Оффлайн MaxBet

  • Старожил
  • Авто: другое
  • Город: Киев
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #60 : 17 Ноября 2009, 19:22:16 »
ksu77705 Может поможет - http://aveo.com.ua/smf/index.php?topic=98863.msg1162405#msg1162405
Но у меня ситуация немного другая.
В твоей ситуации я бы сначала выяснял откуда взялась постанова. А дальше обжаловать постанову и, как следствие, виконавче провадження.
Удачи. Держи в курсе.
Библия учит что нужно любить ближних своих.
Камасутра учит как именно это делать.

Оффлайн ksu77705

  • Неизвестный герой
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #61 : 17 Ноября 2009, 19:31:30 »
MaxBet
Спасибки:-)

Оффлайн К@питошк@

  • *Аватар 2012*
  • Член клуба
  • 3 китайских предупреждения неактуальны!
  • Авто: другое
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #62 : 18 Ноября 2009, 10:02:11 »
ksu77705 Исполнительное производство не нужно обжаловать оно прекращается автоматически и если отменяют постанову автоматически и закрываеться... Нужно восстановить срок на обжалование постановления, но для этого нужно знать когда его сложили, кто и за что, а также номера протокола и постановления....
Ку-Ку! Я - КОТЭэээээ!!!

Оффлайн Alex_NewHatch

  • Пользователь
  • Шустрый-Заяць
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #63 : 19 Ноября 2009, 10:00:06 »
ksu77705 Тебе надо явится в этот отдел юстиции и там тебе покажут постанову, если срок оскарження прошол, я думаю надо писать бумажку на продление срока, в связи с тем что тебе по почте ничего не приходило....А ешще надо там написать заявление на получение своего дела для ознакомления, а там дальше готовиться и оспаривать постанову!!!!!
А главное шо по твоему приходу туда может оказаться что это не единственная постанова на тебя, у меня было также..я пришол, а там уже три пастановы на меня лежит...и самая старая пол года таму туда попала!!! :(...так шо теперь буду с этим расбираться....

Оффлайн Alex_NewHatch

  • Пользователь
  • Шустрый-Заяць
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #64 : 19 Ноября 2009, 10:02:23 »
 beer2 Ну и о главном..вчерась мне позванили и сказали что моя жалоба принята, и что 16 декабря будит судебное заседание.....Вопрос к тем кто уже был на таком заседание: Шо там?!..Бить не будут?!...Ато страшно шота.....И как мне себя вести, нужен ли мне адвокат?! beer2..Очень буду благодарен за совет и подсказки!!!

Оффлайн К@питошк@

  • *Аватар 2012*
  • Член клуба
  • 3 китайских предупреждения неактуальны!
  • Авто: другое
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #65 : 19 Ноября 2009, 11:16:47 »
Alex_NewHatchНичего страшного не будет, все будет проще даже чем ты думаешь beer2 :D  Насчет адвоката, то скажу тебе следующее, если возьмешь адвоката, то проще иди сейчас и заплати штраф, будут нервы целее и деньги остануться в кармане ;). Адвокат возьмет за каждый визит в судебное заседание. А там их будет явно несколько, в практике единичные случаи раматриваються с первого раза, то судья заболел, то ГАИтяне не пришли..... а денежка твоя капает... Я думаю, что ты и без адвоката сможешь адекватно, вменяемо и доходчиво обьяснить и доказать свою правоту или ситуацию? repa  Главное уверенно рассказывай, обращайся "Ваша честь" к судье и не нервничай. И будет тебе счастье! УДАЧИ!!! Отпишешься! ;)

ksu77705   Понятно, чито в минюстовской нет, но у них пришла копия постановления ГАИ на принудительное исполнение, на основании которой они открывают исполнительное производство, вот в ней то и есть все данные которые тебя интересуют и должны быть номер и серия протокола об админ. правонарушении, на основании которого сложена постанова... Когда все будет, будешь писать иск об восстановлении сроков (для этого возьми обязательно постанову об открытии производства, чтоб показать суду когда ты реально узнала об этом) и непосредственно сам иск с обоснованием неправомерности составления протокола или об отсутствии в твоих действиях состава админ. правонарушения.....
Ку-Ку! Я - КОТЭэээээ!!!

Оффлайн ksu77705

  • Неизвестный герой
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #66 : 19 Ноября 2009, 17:38:20 »
К@питошк@
Ребята спасибо всем огромное за советы. Сегодня ездила в Голосеевское ГАИ, оказывается там перепутали даты и этот штраф давно оплачен ( в январе). Жалко времени и нервов потеряного на все это. Завтра поеду в исполнительный завезу копию штрафа. Всем удачи!!!   

Оффлайн К@питошк@

  • *Аватар 2012*
  • Член клуба
  • 3 китайских предупреждения неактуальны!
  • Авто: другое
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #67 : 19 Ноября 2009, 17:58:00 »
ksu77705 УРА!!! bravo Мы за тебя рады!!! Вот такой исход дела мне нравиться!!!!!  beer2 beer2 beer2
Ку-Ку! Я - КОТЭэээээ!!!

Оффлайн MaxBet

  • Старожил
  • Авто: другое
  • Город: Киев
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #68 : 19 Ноября 2009, 19:47:56 »
ksu77705 Это тоже опыт. Хорошо, что все так закончилось. beer2
Библия учит что нужно любить ближних своих.
Камасутра учит как именно это делать.

Оффлайн Alex_NewHatch

  • Пользователь
  • Шустрый-Заяць
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #69 : 23 Ноября 2009, 12:01:13 »
К@питошк@ beer2 я вот тоже надеюсь шо все будет ГУд!!..но сам факт "суд" - уже как то стремно...Ну война план покажет...Бум ждать..а там отпишусь шо и как)))))

Оффлайн К@питошк@

  • *Аватар 2012*
  • Член клуба
  • 3 китайских предупреждения неактуальны!
  • Авто: другое
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #70 : 23 Ноября 2009, 13:52:49 »
Alex_NewHatch Не так страшен "суд", как его рисуют :D :D :D
Просто относись ко всему спокойно...
Удачи! beer2
Ку-Ку! Я - КОТЭэээээ!!!

Оффлайн Alex_NewHatch

  • Пользователь
  • Шустрый-Заяць
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #71 : 16 Декабря 2009, 12:47:05 »
 beer2 Седни был суд (если можно так сказать)...я пришол прождал двадцать минут, вышел какой то мужичек, я написал заяву " что прошу не проводить аудио и видео запись" и мне сказали что моя заява удовлетворена, и что через 10 дней мне надо приехать и забрать письмо про отемену постановления про админ нарушение....И сказали что потом я должен заехать в ГАИ что бы меня выкинули из базы нарушителей!!! ЭТО НОРМАЛЬНО ВСЕ....бо шото я так ничего и не понял!!!

Оффлайн Varlov

  • Партнер клуба
  • Электрошокер
    • http://shokeru.com.ua/
  • Авто: другое
  • Город: электрошокеры, электрошокер
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #72 : 16 Декабря 2009, 12:52:03 »
Alex_NewHatch
А что понимать, прийдешь через 10 дней заберешь бумагу. Потом в ГАИ и дело с концом. Поздравляю.  beer2

Оффлайн MaxBet

  • Старожил
  • Авто: другое
  • Город: Киев
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #73 : 16 Декабря 2009, 15:14:16 »
Alex_NewHatch beer2
Библия учит что нужно любить ближних своих.
Камасутра учит как именно это делать.

Оффлайн К@питошк@

  • *Аватар 2012*
  • Член клуба
  • 3 китайских предупреждения неактуальны!
  • Авто: другое
Re: Пмогите с постановой ГАИ
« Ответ #74 : 16 Декабря 2009, 15:26:54 »
Alex_NewHatch Видишь, все получилось даже лучше и проще чем я говорил... У них наплыв дел вот они и рассмотрели их по быстренькому. Подьедешь, когда пройдет срок в админ. канцелярию, скажешь фамилию и заберешь копию постановы (посмотришь, ток чтоб была подпись и печать) Поздравляю!!! beer2 beer2 beer2
Ку-Ку! Я - КОТЭэээээ!!!


!  Внимание! Размещение заведомо ложной информации (п.4.2(й) правил форума) будет наказываться в 2х кратном размере.