24.02.2009 Київська мерія розробила порядок "вибивання" грошей з боржників
Київська міська державна адміністрація визначила порядок роботи ЖЕКів з жителями міста, які мають борги за спожиті житлово-комунальні послуги.
Про це йдеться в розпорядженні Київської міської адміністрації.Якщо у власника житла або квартиронаймача виявлено борг за житлокомпослуги, що перевищує 3-місячні нарахування, ЖЕК має усно повідомити боржника про це і з'ясувати причини його виникнення.
Якщо боржник у письмовому вигляді не обґрунтував причину виникнення боргу протягом 10 днів з моменту одержання усного попередження і не сплатив цей борг, ЖЕК повинен письмово попередити його про можливе застосування юридичних засобів і запропонувати укласти договір на реструктуризацію заборгованості.
У разі несплати боржником боргу протягом 30 днів з моменту одержання письмового повідомлення ЖЕК має письмово повідомити його про внесення до реєстру боржників.
Якщо боржник відмовляється одержати письмове повідомлення, мінімум 2 співробітники ЖЕКу мають усно зачитати йому текст і скласти акт про відмову боржника одержати листа.
Після внесення боржника до реєстру ЖЕК уповноважений вжити заходів юридичного впливу для стягнення боргу. Це ЖЕКи можуть робити самостійно або з залученням колекторської компанії.
Договір про залучення колектора укладається між ним, ЖЕКом, виробниками компослуг і КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр".
Після цього колектор у строк і на умовах, передбачених договором, може вживати всі необхідні і дозволені чинним законодавством заходи, спрямовані на стягнення боргу в досудовому порядку.
Для заохочення сумлінних платників ЖЕК має створити єдиний реєстр сумлінних платників.
Розроблений КМДА порядок має рекомендаційний характер. Порядком можуть керуватися у своїй діяльності ЖЕКи, виробники житлокомпослуг усіх форм власності, ГІОЦ і колекторські компанії.
Як відомо, у січні КМДА вирішила залучати колекторські компанії до стягнення боргів за компослуги з жителів міста.
джерело
http://ibud.ua/?cat=news&it=5098