Якщо не заплатити в добровільному порядку, як правильно зазначалось вище, страхова компанія (далі СК) зверненться в суд із відповідним позовом. По любому потрібно юриста, оскільки є багато нюансів із експертизою (а конкретно із процедурою і суб'єктом проведення; висновком, і, відповідно сумою відшкодування). Окрім того, тебе, як сторону, мали б повідомити про дату і місце проведення проведення експертної оцінки і П.І.Б. експерта.
В судовому процесі ці всі нюанси можна використати на свою користь (непогодиться із сумою і т.д. і т.п). Але, ще раз повторююсь потрібен юрист, який орієнтується в цих питаннях.
В крайньому випадку завжди є Апеляційний суд ну і накінець Верховний суд України (це для гурманів
).
Після постановлення рішення та вступу його в законну силу, на його піставі видається виконавчий лист, який скеровується в орган Державної виконавчої служби за місцем твого проживання. Державний виконавець відкриває виконавче провадження, і надає тобі термін для добровільного виконання 7 днів. Можуть накласти арешт на машину (якщо вона зареєстрована на тебе). Хоча такий арешт можна оскаржити, оскільки згідно ст.50,55 ЗУ "про виконавче провадження" арешт накладається в межах суми, що підлягає до стягнення. Думаю твоя машина коштує більше, ніж 8 тис.?
.
Ідеальний варіант (якщо немаєш такої суми на руках) надати державному виконавцю місце праці (офіційне) і цих 8 тис. будуть стягувати по 20% (більше недозволено Законом) із зарплати поки не стягнуть (декілька років це точно).
Ну а якщо маєш гроші і бажання - бігом в СК і здаватись!