100 контейнерів для збору використаних батарейок встановлять у 49 містах України
http://www.unn.com.ua/uk/news/1064048-100-konteyneriv-dlya-zboru-vikoristanih-batareyok-vstanovlyat-u-49-mistah-ukrayiniКИЇВ. 3 грудня. УНН. ДП "Укрекоресурси" встановить 100 контейнерів для збору використаних батарейок у 49 найбільших містах України. Перший контейнер вже стоїть у центральному офісі ДП "Укрекоресурси". Про це УНН повідомили у прес-службі компанії.
"Українці викидають батарейки у загальне сміття. Хоча ні для кого не секрет, що, розкладаючись, батарейки забруднюють довкілля важкими металами та іншими небезпечними для здоров'я речовинами, сказала начальник департаменту маркетингу ДП "Укрекоресурси" Ольга Дробишева. – Найбільш ініціативні та небайдужі намагаються організувати процес збору батарейок своїми силами, але натикаються на проблеми логістики збору та відсутність пунктів переробки".
ДП "Укрекоресурси" прийняло рішення підключитися до розв’язання цієї проблеми. Підприємство на державному рівні організовує процес збору батарейок та транспортування їх до ДП "Аргентум", єдиного в Україні підприємства, що в пілотному режимі відпрацьовує технології промислової переробки розряджених батарейок та побутових акумуляторів.
Спеціальні контейнери ДП "Укрекоресурси" планує закупити у того ж ДП "Аргентум" по 480 грн за штуку. Місткість одного контейнера - близько 5 кг батарейок.
"Відпрацьовані батарейки слід переробляти з двох причин. Перша – недопущення забруднення довкілля. Друга причина – відпрацьовані батарейки є цінною сировиною кольорових металів. В масі батарейок металів міститься в сотні разів більше, ніж у руді, з якої ці метали видобувають", розповів Тарас Когут, директор ДП "Аргентум".
Перші 100 контейнерів буде встановлено у всіх містах з населенням понад 100 тис. осіб. Таких в Україні 49. Далі ініціатори проекту планують дослідити обсяги збирання та інтенсивності наповнювання контейнерів, а також провести інформаційну кампанію. За результатами пілотного проекту буде розроблено національну програму організації збору та утилізації батарейок.