Автор Тема: Уволили жену. Она в декрете, совместитель. Могли?  (Прочитано 5217 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн MaxBet

  • Старожил
  • Авто: другое
  • Город: Киев
Жена работала по совместительству с 01 декабря 2009 г. на предприятии "А" на должности главного бухгалтера.
С 25.06.2010 г. находится в отпуске по уходу за ребенком до 3-х лет.
В сентябре этого года получаем письмо с уведомлением - уволена по ч.1 ст.40 КЗпП Украины с 14.09.11 г.
В октябре 2010 г. предприятие поменяло форму собственности с ЗАТ на ПрАТ.

Должны ли были  -
1. предупредить за два месяца до увольнения;
2. выплатить компенсацию в размере среднемесячногого зароботка;
3. выплатить компенсацию за неиспользованный отпуск.

Слышал, что декретчицу-совместителя уволить могут, но не сказали на основании чего.

Кто может помочь? Очень срочно.
Библия учит что нужно любить ближних своих.
Камасутра учит как именно это делать.

Оффлайн Паша

  • Старожил
Не пожалей 100 грн. и сходи к адвокату , возьми трудовую , он все по полочкам разложит. Это лучше чем гадать на кофейной гуще.
Китайская мудрость гласит: если нечего сказать-скажи китайскую мудрость!

Оффлайн MaxBet

  • Старожил
  • Авто: другое
  • Город: Киев
Паша, трудовая лежит на основном месте работы.
я подготавливаю иск в суд.
Библия учит что нужно любить ближних своих.
Камасутра учит как именно это делать.

Оффлайн Паша

  • Старожил
А разве если работаеш по совместительству запись в трудовую не делается?
Китайская мудрость гласит: если нечего сказать-скажи китайскую мудрость!

Оффлайн MaxBet

  • Старожил
  • Авто: другое
  • Город: Киев
Паша, по желанию работника
Библия учит что нужно любить ближних своих.
Камасутра учит как именно это делать.

Оффлайн agio

  • Старожил
    • focal
MaxBet, разве главбух не знает как отомстить уволившему ее владельцу? гыгы
если честно, то КЗоТ не очень сложный талмуд, все ответы можно найти там. может еще что в ЗУ "Про відпустки"...
 завтра попробую почитать-разобраться...

Оффлайн MaxBet

  • Старожил
  • Авто: другое
  • Город: Киев
agio, спасибо
У меня от всех этих толмудов уже голова болит.
Составил письменные запросы в прокуратуру, инспекцию по труду, министерство социальной политики. Завтра завезу.

Я "нарыл" 11 нарушений КЗпП, 2 статьи Криминального кодекса и 1 статью Конституции... пока.
Вообще уволить не имели права, а еще и денег не выплатили...
Хотя можно было все решить телефонным звонком - поставили перед фактом. Вот теперь мы и злые с женой на них (вместе работали). Я тоже в суд подавать собираюсь - уволился 2 года назад, а мне зарплату за три месяца до сих пор не выплатили, но там на банкротсво подали...
Библия учит что нужно любить ближних своих.
Камасутра учит как именно это делать.

Оффлайн MaxBet

  • Старожил
  • Авто: другое
  • Город: Киев
agio,
Сложность разобраться состоит, в первую очередь в том, что она совметитель. Об этом практически нигде не говорится. Было бы это основное место работы... Эх, повеселился бы!!!
Библия учит что нужно любить ближних своих.
Камасутра учит как именно это делать.

Оффлайн Vlad1978

  • Старожил
  • Жизнь прекрасна - спешите жЫть!!!
MaxBet,
MaxBet, разве главбух не знает как отомстить уволившему ее владельцу? гыгы
месть может быть страшной :D, но мы же европейцы, а не талибы.
не поленись - напиши вопрос тут, тут много практиков http://forum.liga.net/Discussions.asp?forumid=2

Оффлайн xbb

  • Старожил
  • Авто: Aveo T200
  • Город: Кировоград
MaxBet, а какая разница совместитель или нет?
На совместителей негосударственных предприятий нет отдельных законодательных и подзаконных актов, а следовательно все нормы и положения КЗоТ распространяются и на совместителей.
Так что не смущайся этим моментом. Изменение формы собственности не есть полная ликвидация предприятия. Уволить не имели права.

Оффлайн agio

  • Старожил
    • focal
MaxBet, может уже есть, на всяк случай: лист від 28.03.2011 р. N ДЦ-09-2914/0/6-11 МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Цитировать (выделенное)
Підстави розірвання трудових відносин вичерпно регламентовані Кодексом законів про працю, зокрема, статтями 36 - 41 цього Кодексу.

Припинення трудових відносин відповідно до підпункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України), а саме: у випадках змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників, - розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу.

Законодавець установив певні вимоги до роботодавців у випадках припинення трудових відносин на підставах, визначених підпунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП України, зокрема, статтею 492 КЗпП України визначений порядок вивільнення працівників.

На реалізацію частини третьої статті 492 КЗпП України пунктом 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення" регламентовано подання роботодавцями інформації державній службі зайнятості про передбачуване та фактичне вивільнення працівників на підставі підпункту 1 частини першої статті 40 КЗпП України та передбачена відповідальність роботодавців за неподання або несвоєчасне подання цієї інформації.

Ця норма Закону є обов'язковою у всіх випадках, коли звільнення працівників відбувається на підставах, передбачених пунктом 1 статті 40 КЗпП України. Винятків щодо застосування зазначеної норми законодавством не передбачено.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005 р. N 420, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.12.2005 р. за N 1534/11814, затверджено форми звітності та інструкції щодо їх заповнення, зокрема - форми звітності N 4-ПН (план) "Звіт про заплановане вивільнення працівників" та N 4-ПН (факт) "Звіт про фактичне вивільнення працівників".

Таким чином, у разі неподання або порушення строків подання роботодавцем, незалежно від форми власності, державній службі зайнятості форми звітності N 4-ПН (план) "Звіт про заплановане вивільнення працівників" або форми звітності N 4-ПН (факт) "Звіт про фактичне вивільнення працівників" державна служба зайнятості зобов'язана застосувати до роботодавця штрафну санкцію, встановлену пунктом 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення".
5. При вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

(частина перша пункту 5 статті 20 у редакції
 Закону України від 23.02.2006 р. N 3483-IV)

У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

6. Порядок стягнення та розміри штрафів за невиконання вимог цієї статті з підприємств, установ і організацій встановлюються законодавством України.
если запросить данные у службы занятости относительно того, подавали ли такую отчетность, то можно "наказать" такого работодателя еще жестче.  :-X

Оффлайн Yeti_5

  • Пользователь
MaxBet, не намагайся сам розібратися у тому, чому люди вчаться 5 років. Моя добра порада.
Прокуратура. інспекції і т.д. лише заберуть час. Вони поновлювати не будуть і справи порушувати не будуть. Максимум штраф на керівника накладуть.
Дружину взагалі звільняти не могли. У тебе ДУЖЕ стислі терміни на подання позову - МІСЯЦЬ - Стаття 233. Строки звернення до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за вирішенням трудових спорів

Працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення - в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

Кодекс законів про працю України
Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і
заборона звільнення вагітних жінок
і жінок, які мають дітей

Забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов'язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років, а одиноким матерям - за наявністю дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда. 

При відмові у прийнятті на роботу зазначеним категоріям жінок власник або уповноважений ним орган зобов'язані повідомляти їм причини відмови у письмовій формі. Відмова у прийнятті на роботу може бути оскаржено у судовому порядку. 

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору. 

Якщо час дозволяє, стакани у ЛС. Розкажу по порядку і у деталях

Оффлайн Владюха

  • Член клуба
  • Aveo Т-250 АТ black pearl
  • Авто: другое
  • Город: Республика Крым
Yeti_5, все верно написал, надо сразу в суд иск подавать про поновлення на роботи. месячный срок быстро пройдет. а прокуратура и инспекция это так, вместе с иском пускай ковыряются, хотя ответ я уже знаю. в нем скажут, что необходимо обращаться в суд для восстановления на работе. вот и все.

Оффлайн MaxBet

  • Старожил
  • Авто: другое
  • Город: Киев
Спасибо всем за ответы. Завтра попробуем договориться полюбовно - если не поймут, иск в суд уже почти готов.
Библия учит что нужно любить ближних своих.
Камасутра учит как именно это делать.

Оффлайн Yeti_5

  • Пользователь
MaxBet, Рубікон вже перейшли. Не вірю я у полюбовне вирішення питання. Пробач.
Якщо матимеш бажання, скинеш мені поштою позов - вичитаю. Щоб не гаяти час, раджу вже: роздобути платіжні реквізити для сплати держмита та ІТЗ (знайдеш на стенді у суді); копію повідомлення у газеті або протоколу або наказу або листів про перейменування роботодавця.

Оффлайн MaxBet

  • Старожил
  • Авто: другое
  • Город: Киев
Yeti_5,
полюбовно готовы выплатить только отпускные. во всем остальном - отказ. уверены на 100%, что поступили по закону.
Библия учит что нужно любить ближних своих.
Камасутра учит как именно это делать.

Оффлайн Yeti_5

  • Пользователь
Yeti_5,
полюбовно готовы выплатить только отпускные. во всем остальном - отказ. уверены на 100%, что поступили по закону.
Тепер як людина, яка осилила "талмуди" і знайшла надцять порушень прийми рішення. Нормальних відносин з тим роботодавцем вже не буде.
Статтю для позову я вказав вище.
Моя пропозиція в силі.

Оффлайн agio

  • Старожил
    • focal
MaxBet, саглашайся с Йети, взуй этих балбесофф )))

Оффлайн MaxBet

  • Старожил
  • Авто: другое
  • Город: Киев
Yeti_5, спасибо, обращусь позже. сначала все-таки дождусь ответов из прокуратуры, минсоцполитики и инспекции по труду. продлить срок подачи искового заявления можно по уважительным причинам. у меня причины есть - ждал ответы на свои запросы из вышеперечисленных организаций. нормальных отношений с этими людьми, в принципе, и не ждали.
agio,  Взуем!!!
Библия учит что нужно любить ближних своих.
Камасутра учит как именно это делать.

Оффлайн Yeti_5

  • Пользователь
Yeti_5, спасибо, обращусь позже. сначала все-таки дождусь ответов из прокуратуры, минсоцполитики и инспекции по труду. продлить срок подачи искового заявления можно по уважительным причинам. у меня причины есть - ждал ответы на свои запросы из вышеперечисленных организаций.
agio,  Взуем!!!
Помиляєшся. Це не є підставою для поновлення строку. КЗпПУ не відносить ці органи до переліку тих, що розглядають трудові спори.
Доведено неодноразово мною на практиці. Всі органи пошлються на цивільно-правовий спір. Інспекція максимум накладе штраф на керівника. Прокуратура матеріали перешле в інспекцію. Постанову про відмову у порушенні кримінальної справи не винесе.
Мою дружину вагітною звільнили на 6-му місяці. Гадаєш органи допомогли?
Своїми листами ти лише даєш їм привід заробити.

Оффлайн К_Толян

  • Новичок
  • Авто: Aveo T250 (1.6)
  • Город: Киев
MaxBet,
Все гарантии соц. гарантии работника, предусмотренные кзотом должны соблюдаться, работает он на основном месте или по совместительству не имеет значение.
Смотри ниже письмо.   

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Л И С Т

07.08.2008 N 447/020/99-08

(Витяг)
<…>

Відповідно до частини першої статті 50 Закону України “Про
загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з
тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими
народженням та похованням” ( 2240-14 ) допомога по тимчасовій
непрацездатності призначається та надається застрахованій особі за
рахунок сплачених страхових внесків за основним місцем роботи та
за сумісництвом.

Пунктом 21 Порядку обчислення середньої заробітної плати
(доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним
соціальним страхуванням (далі – Порядок), затвердженого постановою
Кабінету Міністрів України від 26.09.01 р. N 1266( 1266-2001-п ),
передбачено, що застрахованій особі, яка працює за сумісництвом,
допомога по тимчасовій непрацездатності оплачується на підставі
копії листка непрацездатності, виданого в установленому порядку,
засвідченої підписом керівника і печаткою за основним місцем
роботи та довідки про середню заробітну плату за основним місцем
роботи.
Відповідно до пунктів 7 та 9 Порядку( 1266-2001-п ) середня
заробітна плата застрахованої особи обчислюється виходячи з
нарахованої заробітної плати, за видами виплат, які визначаються
згідно з нормативноправовими актами, прийнятими відповідно до
Закону України “Про оплату праці” ( 108/95-ВР ), підлягають
обкладанню податком з доходів фізичних осіб та на яку, у межах
максимальної величини (граничної суми) місячної заробітної плати
(доходу), нараховуються страхові внески на загальнобов’язкове
державне соціальне страхування.

Згідно з п. 4 Порядку( 1266-2001-п ) розрахунковим періодом
для застрахованих осіб є останні 6 календарних місяців (з 1-го до
1-го числа), що передують місяцю, у якому настав страховий
випадок. Обчислення середньоденної заробітної плати для виплати
допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється за
відпрацьований час в розрахунковому періоді (п. 14 Порядку). Під
час обчислення середньої заробітної плати для нарахування допомоги
по тимчасовій непрацездатності за місцем роботи за сумісництвом
необхідно виходити з того, що сумарний розмір заробітної плати, з
якої обчислюється ця допомога, за місяцями розрахункового періоду
за основним місцем роботи та за сумісництвом, не може перевищувати
розмір максимальної величини місячної заробітної плати (доходу), з
якої сплачуються страхові внески до Фонду соціального страхування
з тимчасової втрати працездатності (абз. 5 п. 21 Порядку).

Якщо працівник у розрахунковому періоді за місцем роботи за
сумісництвом не працював кілька днів, що припадають на
розрахунковий період за основним місцем роботи для розрахунку
допомоги по тимчасовій непрацездатності, середньоденна заробітна
плата за місцем роботи за сумісництвом обчислюється шляхом ділення
нарахованої у розрахунковому періоді заробітної плати
(оподатковуваного доходу), з якої сплачувалися страхові внески за
фактично відпрацьовані календарні місяці (відпрацьований час), на
кількість відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді за
місцем роботи за сумісництвом (абзац четвертий пункту 21 Порядку)
( 1266-2001-п ).

Заступник директора департаменту
політики державного соціального
страхування О.Постоюк

Оффлайн Владюха

  • Член клуба
  • Aveo Т-250 АТ black pearl
  • Авто: другое
  • Город: Республика Крым
Yeti_5, спасибо, обращусь позже. сначала все-таки дождусь ответов из прокуратуры, минсоцполитики и инспекции по труду. продлить срок подачи искового заявления можно по уважительным причинам. у меня причины есть - ждал ответы на свои запросы из вышеперечисленных организаций. нормальных отношений с этими людьми, в принципе, и не ждали.
agio,  Взуем!!!
неверно! судебная практика говорит, что это не есть уважительная причина! пишу по личному опыту...... сразу в суд!

Оффлайн Yeti_5

  • Пользователь
Владюха, веришь, устал убеждать.

Оффлайн Владюха

  • Член клуба
  • Aveo Т-250 АТ black pearl
  • Авто: другое
  • Город: Республика Крым
Yeti_5, юрист неюриста с трудом понимает.... а последствия буду плачевные.....


!  Внимание! Размещение заведомо ложной информации (п.4.2(й) правил форума) будет наказываться в 2х кратном размере.