Lonely Planet: Забудьте про Одесу – у Львові посмішок більше!
Що думають британці про Львів? Пропонуємо Вашій увазі короткий огляд «львівської» частини всесвітньовідомого і, правдоподібно, найуживанішого туристичного путівника Lonely Planet Ukraine, що побачив світ у середині травня цього року.
«Більш типово український, ніж решта країни, і, очевидно, більш європейський, Захід все це поєднав у своєму найбільшому місті, столиці Галичини, Львові. Одна з найбільших туристичних надій України, що по-справжньому притягує до себе, багатий на історичну архітектуру і з заманливою культурою кав’ярень, проте лише з часткою натовпів туристів, від яких задихаються такі туристичні міста-напрямки як Краків і Прага. Ранні ознаки джентрифікації ще не повністю розмили автентичність міста.
Совєти правили тут всього протягом 50 років, що робить Захід найбільш дружнім до іноземців з меншою кількістю бюрократичних заборон, в порівнянні зі східними регіонами. Люди тут розмовляють українською (охочіше, ніж російською) й демонструють більшу, ніж де-інде, гордість українськими традиціями», – саме з такої відповіді на питання «Чому їхати?» розпочинається розділ «Львів & Західна Україна» у найсвіжішому виданні путівника Lonely Planet Ukraine.
У путівнику Львів описується у дуже яскравих тонах, додаючи зайвої привабливості, здавалося б, й без того привабливим об’єктам. Львівська мультикультурність постійно підкреслюється й путівник подає до відвідин багато українських, польських та єврейських пам’яток (у пам’ять про велику єврейську общину, що мешкала у Львові до початку Другої світової, пропонується самостійна екскурсія Jewish Lviv). Путівник радить відвідати численні львівські храми, музеї, кам’яниці та інші відомі sightseeing, даючи цікаві порівняння як от «Личаківський цвинтар – це П’єр Лашез Східної Європи»..
Разом з тим, без зайвого панькання, Львову показуються його великі промахи. Навіть не зважаючи на натхненний опис відділень Львівського історичного музею на площі Ринок, останнє речення, котре повідомляє про повну відсутність англомовних пояснень у всіх відділеннях, може відлякати потенційного туриста-відвідувача. І повинне змусити музейників до швидких дій.
Серед екскурсій, «якщо Ви хочете копати глибше чи побачити основні пам’ятки за короткий час», путівник пропонує звернути увагу на три тури – «перший і єдиний в Україні туристичний потяг» від компанії «Чудо-тур», екскурсії Кумпель-тур від «досвідченого львівського історика, університетського викладача й ведучого місцевого радіо» Ігора Лиля та безкоштовні mp3-екскурсії від VisitLviv.net.
У категорії Sleeping путівник надає свій TOP-choice готелю Вінтаж, підкреслюючи добре поєднання зістарених меблів та новітніх технологій. Також путівник радить готелі Леополіс, Відень, Євроготель, хостели Космонавт, Soviet Home, Art Hostel та інші.
У категорії Eating TOP-choice отримує ресторан-кнайпа Масони – «мабуть, найдивніший ресторанний досвід». Дім легенд, Купол, Лівий берег, Кумпель теж потрапили до переліку. Що цікаво, до цього переліку також потрапила «Пиріжкова», що на вул. Словацького – «хіт з совєцького минулого, що продає тут бюджетні пиріжки понад 50 років».
А у категорії Drinking путівник попереджає: «Будьте обережні! Львів має так багато прекрасних кафе, що заманюють до себе шармом старовини і ароматом арабіки. що існує ризик кавового передозування». Тому путівник радить «бути пильними» у Дзизі, Під синьою пляшкою, Світі кави, Італійському дворику, а також у Хмільному домі Роберта Домса, Кабінеті та ін.
Розважитися путівник радить у Культі, Пікассо чи Рафінаді й обов’язково відвідати Оперу чи Філармонію. Й, звісно, заскочити за сувенірами на Outdoor Arts & Crafts Market чи просто «Вернісаж».
«Місто є єдиним в Україні, котре має систему ліцензування гідів і є одним з двох, що повністю фінансують туристичний [інформаційний] офіс. Деякі дуже просунуті хлопці з міської ради постійно шукають шляхи, щоб покращити стан справ, у той час як ресторатори дають усю свободу своїй уяві. Тож забудьте українську столицю гумору Одесу – Ви знайдете нескінченно більше посмішок тут, у Львові, що дивиться у майбутнє».