BeatУвага! У автовикрадачів з'явилися мануфактурні код-грабери, у результаті 95% сигналізацій стали абсолютно даремними.
Пройшли ті часи, коли викрадення здійснювалося під покривом ночі, тепер достатньо ось такого брелка, щоб вже зовсім інша людина любовно погладжувала ваш автомобіль як свій власний.
Причому угін може відбутися у будь-який час, в будь-якому місці: біля супермаркету, при короткочасній зупинці, загалом де завгодно. Досить декілька натиснень кнопок такого брелка, щоб сигналізація розпізнала в ньому "рідний" брелок. Зі всіма витікаючими наслідками.
Брелок за сто тисяч
Скільки ж тоді коштує сама сигналізація? Мабуть, вже нічого не коштує, так само як і ваша машина: дорогий брелок служить не для охорони власності, а як раз навпаки - для її вилучення. У хитросплетіння морально-технічних проблем заглибився відділ спецпроектів ЗР.
Хочете покататися на «Крайслері» начальника? Або продати на запчастини сусідський «Патріот», що вічно гарчить під вашими вікнами? А може, ваша подружка рахує вас недостатньо крутим? Тоді брелок, показаний на фото, точно для вас: він розкриє чужу сигналізацію! Така, частина екіпіровки сучасного злодія-супермена.
Тим, кого дивує шестизначна вартість виробу, повідомляємо, що у продажу є модифікації і дорожчі! Ціна визначається довжиною списку автомобілів, які володар брелка зможе безперешкодно вкрасти в потрібний йому час.
Експропріація без шуму і пилу
Фахівець поморщиться: він розуміє, що в послужному списку брелока вказані, звичайно ж, не моделі автомобілів, а типи сигналізацій, якими той вміє командувати. Так, саме так.
На практиці все виглядає буденно. Доброчесний власник під'їжджає на машині в людне місце - скажімо, на велику парковку при супермаркеті, вокзалі і тому подібне. Закриває вікна і двері, натискає кнопку на брелоку і переконується, що авто мигнуло і пискнуло - загалом, встало в режим охорони. Але одночасно в машині, що припаркувалася неподалеку, теж мигнув светодіодик - тільки вже на іншому брелку. Тому самому, ціною в сто тисяч.
Власник нічого цього не знає. Але ледве він зникає в громадській будівлі, до залишеної ним машини підходить майбутній «господар». Спокійно дістає «супербрелок», відключає охорону і сідає за кермо. Машина визнала його за свого і пустила в салон: гра закінчена.
Допомога для злочинців
У відомому фільмі Холмс і Ватсон тимчасово перекваліфіковувалися в грабіжників. Вийшло, як ми пам'ятаємо, не дуже добре.
Ні, не все так просто. У кожен реальний брелок з шестизначною вартістю місцевий професор Моріарті закладає потрібну інформацію - але не по всіх мислимих системах, а тільки по тих, за які йому платить замовник. Конкретно наша «іграшка» повинна підходити для двох десятків популярних систем, ось і спробуємо їх здолати.
Ми обмежилися редакційною стоянкою - так, інструмент дійсно працює і навіть щось відкриває! А потім вирішили діяти за звичними інженерними канонами. Придбали для тесту шість систем: п'ять згідно списку і одну поза ним. Все з двостороннім зв'язком, з числа найбільш ходових.
І нудно, і сумно. Тому що доводиться знову уподібнюватися дятлові, що довбає головою в одну точку: мовляв, будь-який стандартний захист - це марно викинуті гроші! Навіть від дідового тумблера, захованого в затишному містечку, деколи більше пуття, чим від мікропроцесорів, адже проти нього безсилі будь-які грабери.
Моріарті свою справу, на жаль, знає: всі його обіцянки збулися. Системи «Ка-ге-бе», «Томагавк», «Старлайн» і «Шер-Хан» здалися нам з першої ж спроби. Зате «Алігатор» не піддався, але на це і розраховували: замість прописаної в брелоке моделі 950 ми навмисно випробовували пізнішу - 970-у. Отже, система дійсно піддалася модернізації! Пітерський «Сталкер» теж встояв: власне, його тому і купили, що Моріарті взагалі не включив цю систему в список тих, що «беруться». Тобто конкретна відмичка підходить не до всякого замка - і це добре.
Шлях до порятунку
А чи є в перевірених «сигналках» хоч якийсь позитив? Так, є. Не випадково ми накупили саме систем з двостороннім зв'язком: якщо власник машини відійшов від неї не дуже далеко, то рідний брелок повинен пискнути - мов, автомобіль відкрили! Біжи, милий, за підмогою - раптом тобі повезе і викрадач забариться із замком запалення?
Що ж, по цій частині прискіпуватися не будемо: всі розкриті системи повідомили господаря про наругу над собою. Але на цьому позитив закінчується: абсолютно ясно, що хоч трохи тямущий злодій легко заб'є електронні крики про допомогу хоч би простою глушилкою.
Необхідно зрозуміти, що змагання «охоронців» і «грабіжників» йтиме вічно. Принаймні до перемоги якогось нового суспільного устрою. І чим популярніше та або інша протиугонка, тим вірогідніше, що з нею вже попрацювали нечесні людиська. Навпаки, приклад з «Алігатором» показав, що новітні модифікації відомих марок залишаються невразливими (до тих пір, поки викрадач не розживеться новою прошивкою для свого брелка).
Наша порада: при захисті авто не обмежуйтеся одними тільки «старлайнами» або «томагавками». Хай вони виконують сервісні функції типу відкрити/закрити, а заразом відволікають увагу злодія. Але для захисту від угону поставте, наприклад, іммобілайзер! Він, звичайно ж, не всемогутній, але розколоти його важкувато, навіть в стандартному варіанті. В усякому разі описаний нами брелок його точно не візьме. Злодієві потрібно нібито випадково зустрітися з господарем машини десь в натовпі, «ненароком» зачепити його портфелем, в якому є спеціальний генератор, рахувати мітку. Загалом, як говорив Дєточкін, така метушня.
Ну а якщо помріяти, то ідеальна «охранка» повинна виглядати приблизно так: виліз з машини, натиснув на кнопочку і. зменшив автомобіль разів в сто - якраз до розмірів брелока! Заховав в кишеню і пішов. Та і з парковкою жодних проблем.
Це важливо
УВАГА! Дана публікація не ставить за мету порівняти різні бренди охоронних систем за принципом «краще/гірше». Вона лише показує, що новинки злочинного світу реально існують і, на жаль, бездоганно працюють