Автор Тема: Вопрос к работникам банков  (Прочитано 6994 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

L.A.V.

  • Гость
Re: Вопрос к работникам банков
« Ответ #25 : 08 Апреля 2009, 17:00:38 »
L.A.V. да...кредит на покупку авто...но сформулировали они его, как "невідновлювана кредитна лінія"...это по телефону сказали...я ещё дома договор полистаю...давно было, не помню...
интересненько..... почитай договор скажей.... шото тут не чисто

если кредитная линия то кредит походу под залог авто ...но авто фактически не Ваше ..

Lala

  • Гость
Re: Вопрос к работникам банков
« Ответ #26 : 08 Апреля 2009, 17:04:11 »
L.A.V. думаю, что это как-то хитро связано с налогообложением и бухгалтерией..вот и намутили "кредитную линию"

Оффлайн Alebastr

  • Старожил
  • Город: ХЕРСОН
Re: Вопрос к работникам банков
« Ответ #27 : 08 Апреля 2009, 17:23:36 »
L.A.V. думаю, что это как-то хитро связано с налогообложением и бухгалтерией..вот и намутили "кредитную линию"
Вы что не одну машину по этой кредитной линии покупали (или в сумму кредитной линии входила сумма страховки, которая платилась другой платежкой)? Если одну, то думаю стоит поднаехать на банк, в плане заключения дополнительного соглашения о смене кредитного продукта с невозобновляемой кредитной линии на разовый кредит, в этом случае появляется право на участие в аукционе.
Невозобновляемые кредитные линии выдаются клиентам, которые платят выбирают сумму кредита несколькими платежами или постепенно (в течении какого-то промежутка времени). Если был сугубо автокредит, то Банк должен идти навстречу и изменять вид кредита.

ПЫ.СЫ. С налогообложением это связано не может быть никак совсем.

Lala

  • Гость
Re: Вопрос к работникам банков
« Ответ #28 : 08 Апреля 2009, 22:05:20 »
Только на покупку машины. Зачем банк изначально избрал такую форму договора? Должна же быть этому причина.

Оффлайн grits

  • Старожил
  • Донецк
Re: Вопрос к работникам банков
« Ответ #29 : 13 Апреля 2009, 11:07:57 »
Lala причина проста... причина линии - это свободный лимит для страховки, т.к. редко встретишь нормального заемщика который понимает необходимость перестраховки... вот и стали делать вместо кредита, линии...




Письмо Нацбанка прилагаю:


ЕЛЕКТРОННА ПОШТА



Національний банк України
Департамент валютного
регулювання                                                                 
 

 08.04.2009       № 13-121/2252-5955
 
Щодо порядку проведення валютних аукціонів

   Керівникам банків України,
територіальних управлінь Національного банку України
           За результатами перевірки  уповноважених банків  з питань використання  купленої на валютних аукціонах  іноземної валюти з метою погашення заборгованості  клієнтів за кредитами, отриманими в іноземній валюті, Національний банк України виявив  порушення з боку  уповноважених банків умов проведення валютних аукціонів та процедури використання купленої на валютному аукціоні іноземної валюти.
         Національний банк неодноразово звертав увагу керівників  уповноважених банків на необхідність  чіткого дотримання встановленого порядку проведення  валютних аукціонів, але банки продовжують  здійснювати  купівлю іноземної валюти з порушенням встановленого порядку,  а саме:
•   здійснювалась купівля з метою погашення заборгованості, що виникає за кредитними лініями та за угодами, в тому числі додатковими, що укладені після 15.10.2008;
•   деякі уповноважені банки  використовують куплену іноземну валюту на валютних аукціонах не на погашення заборгованості за кредитними договорами, а  на інші цілі;
•   банки, що мають розгалужену систему структурних підрозділів, не достатньо забезпечують  потреби клієнтів в іноземній валюті на регіональному рівні;
•   здійснення операцій з  погашення заборгованості за кредитними договорами супроводжується стягненням комісійної винагороди з клієнтів,   що категорично заборонено;
•   курс продажу клієнтам іноземної валюти, купленої на валютному аукціоні, значно перевищував курс аукціону.
           Враховуючи соціальну значимість  валютних аукціонів для населення звертаємо  увагу на наступне.
           Національний банк України  планує проводити валютні аукціоні на регулярній основі щосереди, за потреби –  у п'ятницю  за незмінним курсом. 
           З метою здійснення контролю за цільовим використанням іноземної валюти, купленої на валютному аукціоні, уповноважені банки  продовжують  формувати  реєстри  кредитних угод, згідно з якими купується іноземна валюта, і мають надавати зазначені реєстри на першу вимогу Національного банку. У реєстрі обов'язково зазначається: прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, яка отримала кредит, номер і дата договору, сума кредиту, дата погашення, сума щомісячного платежу,  у разі наявності - сума для дострокового погашення. 
              Зобов'язуємо територіальні управління Національного банку України підвищити  якість моніторингу реєстрів кредитних угод, особливо реєстрів тих банків, що допустили порушення умов проведення валютних аукціонів та процедури використання купленої на валютному аукціоні іноземної валюти. Заявка про участь у аукціоні  може бути підтверджена  лише у разі  здійснення зазначеного моніторингу. Особливу увагу звертаємо на необхідність  перевірки дотримання вимог порядку участі у валютних аукціонах банків, які знаходяться у режимі тимчасової адміністрації.
           Уповноважені банки, що приймають участь в  валютних аукціонах, повинні розробити внутрішні положення, в яких визначити процедуру  участі  банку у валютному аукціоні та порядок використання купленої іноземної валюти на валютному аукціоні. В положенні мають бути визначені відповідальні особи за кожний операційний цикл, що здійснює банк за зазначеними операціями. Уповноважені банки, що мають розгалужену систему структурних підрозділів, мають забезпечити максимальне задоволення потреб клієнтів в іноземній валюті для погашення заборгованості за кредитними договорами  на регіональному рівні.
        Уповноваженим банкам необхідно здійснити  внутрішню перевірку всіх операцій, що проведені банком за результатами участі у валютному аукціоні і  у разі  виявлення фактів порушень, повернути Національному банку іноземну валюту, що куплена з порушенням встановленого порядку.
         Підкреслюємо, що не допускаються  до участі в  аукціонах  заявки про   купівлю іноземної валюти з метою  виконання зобов'язань:
•   за кредитами, що надається на умовах овердрафт;
•   для виконання зобов'язань поручителів за кредитними договорами;
•   до 10 квітня включно  не допускались до участі у валютних аукціонах заявки щодо  купівлі іноземної валюти з метою  погашення  заборгованості клієнтів за договорами про відкриття кредитної лінії, включаючи  відсотки та  інші витрати, пов'язані з обслуговуванням цієї кредитної лінії.
         Звертаємо Вашу увагу на те, що Національний банк України  планує  здійснювати продаж іноземної валюти на валютних аукціонах з метою погашення заборгованості клієнтів за договорами про відкриття                      невідновлюваної кредитної лінії,  у разі коли останній транш за такою лінією надано до 15.10.2008. У разі прийняття такого рішення Національний банк у повідомленні про проведення аукціону визначить  критерії, за якими  заборгованість за кредитною лінією  може бути включена до  Реєстру кредитних угод для участі в аукціоні.
         Підкреслюємо, що уповноважені банки здійснюють купівлю іноземної валюти  для погашення клієнтами поточних платежів, простроченої заборгованості, платежів з дострокового погашення за  кредитними угодами, в тому числі і за невідновлювальними кредитними лініями (у разі, якщо про це  буде окремо зазначено у повідомленні  про проведення аукціону).  Загальна сума купівлі іноземної валюти за зазначеними платежами не може перевищувати 50 000 дол. США на  календарний місяць за однією кредитною угодою.

        Рекомендуємо  уповноваженим  банкам залучати від клієнтів грошове забезпечення в національній валюті до проведення валютного аукціону.  При цьому банк зобов'язаний надавати клієнтам  фінансові документи про залучення цих коштів з метою купівлі іноземної валюти  на валютному аукціоні.
          Звертаємо увагу керівників банків на те, що будь-яка додаткова угода, укладена до кредитного договору є частиною останнього.   Не допускається включення до узагальненої довідки на участь у валютному аукціоні заборгованості, що виникає в результаті укладення банком  з клієнтами  після 15.10.2008 додаткових угод  до  існуючих кредитних договорів про  дострокове  погашення (зміна терміну погашення),  зміна сум, що підлягають погашенню,  та інших змін.

          Наголошуємо,  що у разі виявлення Національним банком  фактів купівлі на валютному аукціоні іноземної валюти з порушенням встановленого порядку  або використання її  не за призначенням,  Національний банк буде приймати рішення:
•   про повернення  купленої  іноземної валюти Національному  банку;
•   про припинення дії Генеральної  угоди про порядок проведення операцій на міжбанківському валютному ринку України, укладеної  з банком.   
         Керуючись Законом України  "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" банки та їх установи зобов'язані  нараховувати, утримувати та одночасно із подачею заявки на купівлю іноземної валюти сплачувати до спеціального фонду державного бюджету додатковий збір  на  обов'язкове державне пенсійне страхування  у розмірі 0,2 відсотка від суми   операції з купівлі – продажу безготівкової  іноземної валюти   за   гривню.   Відповідно до Порядку  сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів  господарських  операцій [1]  (далі – Порядок)   банки   перераховують  суми


збору на обов'язкове державне пенсійне страхування,      незалежно від того, за рахунок яких коштів здійснена купівля іноземної валюти.  Сума збору зараховується на відповідний балансовий рахунок у разі отримання заяви на купівлю іноземної валюти та перераховується   банками  відповідно до  вимог Порядку не пізніше наступного операційного дня після здійснення  операції з купівлі безготівкової  іноземної валюти за гривню.   Зазначена вимога є беззаперечною  і не підлягає вільному трактуванню.  Банки та їх установи  зобов'язані здійснити внутрішній моніторинг сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті з операцій  купівлі  безготівкової іноземної валюти за гривню, та  у разі  неповної  або несвоєчасної сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування нарахувати та сплатити зазначені суми.
         Вимагаємо від керівників уповноважених банків та керівників територіальних управлінь Національного банку на належному рівні забезпечити систематичне інформування населення про  порядок та умови  участі в валютних аукціонах Національного банку.
        Питання, що викладені  в зазначеному листі, висвітлені  з метою неухильного дотримання банками  правил та рекомендацій у разі участі цих банків у валютних аукціонах Національного банку України.





Перший заступник Голови                                                            А.В.Шаповалов 

   

                                 

Чепінога Л.А.
253-73-90                     
13WREG@U0H0




_____________________________ ___________


Lala

  • Гость
Re: Вопрос к работникам банков
« Ответ #30 : 13 Апреля 2009, 15:06:47 »
grits Большое спасибо... надежда есть, ещё не всё так плохо... :)

Оффлайн grits

  • Старожил
  • Донецк
Re: Вопрос к работникам банков
« Ответ #31 : 13 Апреля 2009, 22:07:19 »
Lala не переживай... ;) думаю следующий месяц будешь погашаться через аукцион... skaut  Если что - маякну сюда... obkur

Оффлайн grits

  • Старожил
  • Донецк
Re: Вопрос к работникам банков
« Ответ #32 : 14 Апреля 2009, 17:47:11 »
Lala как обещал.... разъяснения...



ЕЛЕКТРОННА ПОШТА
Національний банк України
Департамент валютного регулювання






13.04.2009  №13-421/3261-6490       Керівникам комерційних банків
   Територіальним управлінням НБУ
   Департаменту інформатизації Департаменту платіжних систем Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку
   Операційному управлінню та Центральній розрахунковій палаті Національного банку України
   Секретаріат Правління НБУ
Повідомлення

       Національний банк України оголошує проведення аукціону з продажу іноземних валют за гривні.
       Дата проведення аукціонів: 15 квітня 2009 року.
       Іноземна валюта, за якою укладатимуться угоди на аукціонах: долари США.
       Тип операції: продаж.
       Мета продажу іноземної валюти: задоволення потреб клієнтів банків – фізичних осіб – резидентів, а також фізичних осіб – резидентів - суб’єктів підприємницької діяльності (малий бізнес) (далі - підприємці), які обумовлені необхідністю погашення ними заборгованості за кредитами, отриманими в іноземній валюті. Банки здійснюють купівлю іноземної валюти для забезпечення виконання фізичними особами та підприємцями платежів за кредитними угодами. Дозволяється купівля уповноваженими банками іноземної валюти для погашення клієнтами поточних платежів, простроченої  заборгованості, платежів з дострокового погашення заборгованості за кредитними угодами. Загальна сума купівлі іноземної валюти за зазначеними платежами не може перевищувати 50 тис. дол. США на календарний місяць за однією кредитною угодою.
       Банки формують Реєстри кредитних угод (далі Реєстри) за платежами (відсотки та сума основного боргу) окремо по фізичних особах і по підприємцях, які є підставою для формування узагальненої довідки і купівлі іноземної валюти на валютному аукціоні.
       Узагальнену довідку стосовно суми купівлі іноземної валюти на аукціоні банки подають електронною поштою територіальному управлінню Національного банку України у встановлений ним термін. Зазначена довідка в паперовій формі підписується  керівником банку та головним бухгалтером і залишається на зберіганні  в банку.
       Територіальні управління надають Національному банку України до 10 години       15 квітня 2009 року (за адресою: Департамент з управління валютним резервом та здійснення операцій на валютному ринку Національного банку України, 38WREZ@U0H0) інформацію про загальну суму купівлі валюти в розрізі кожного банку.
       Мінімальна сума заявки: 50 тис. дол. США.
       Заявки мають бути подані в електронній формі за допомогою програмного комплексу “Система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України” до 10 години за київським часом у день проведення аукціону. Заявки подаються за формою, визначеною пунктом 2.5 Правил функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України та перерахування (зарахування) коштів за окремими операціями з іноземною валютою і банківськими металами, затверджених постановою Правління Національного банку України від 10.08.2005         № 281, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 29.08.2005 за № 951/11231 (зі змінами).
       У колонці цієї заявки  щодо мети купівлі іноземної валюти зазначаються такі слова: “Участь в аукціоні”. Курс гривні до іноземної валюти зазначається в заявці з точністю до двох знаків після коми.
       Не допускаються до участі в аукціоні заявки щодо купівлі іноземної валюти з метою:
виконання зобов’язань поручителів за кредитними договорами;
погашення заборгованості за договорами про відкриття кредитних ліній, включаючи відсотки та інші витрати, пов’язані з обслуговуванням цієї заборгованості. Зазначене обмеження не стосується договорів про відкриття невідновлюваної кредитної лінії, у разі, коли  останній транш за такою лінією надано до 15.10.2008.
погашення заборгованості за овердрафтом.
       Розмір грошового забезпечення в національній валюті для оплати іноземної валюти (у відсотках): 100 %.
       Грошове забезпечення в національній валюті для оплати іноземної валюти перераховується на рахунок Національного банку України 47444992702 з призначенням платежу “Участь у валютному аукціоні” до 17 години 14 квітня 2009 року.
       Рекомендуємо банкам залучати від клієнтів грошове забезпечення в національній валюті до проведення валютного аукціону.
       Національний банк України попереджує, що до участі в аукціонах не будуть допущені банки:
- які не внесли грошове забезпечення в національній валюті і не подали заявки у встановлені терміни;
- з якими не укладена (призупинена, розірвана) Генеральна угода про порядок проведення операцій на міжбанківському валютному ринку України, і які порушували умови проведення валютних аукціонів і на вимогу Національного банку України не повернули кошти.
       Куплена на валютному аукціоні іноземна валюта повинна бути використана за цільовим призначенням протягом п’яти робочих днів з дня зарахування цієї валюти на кореспондентський рахунок уповноваженого банку. Невикористану за призначенням іноземну валюту в сумі, що перевищує 1000 дол. США, банк зобов’язаний продати   Національному банку України. У разі, коли загальний залишок невикористаної іноземної валюти не перевищує 1000 дол. США, банк може використати її на інші цілі.
       Заявки на продаж невикористаної за призначенням іноземної валюти мають бути подані в електронній формі за допомогою програмного комплексу “Система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України” до 10 години за київським часом.
       Система підтвердження угод 15 квітня 2009 року буде функціонувати з 9 до 16 години.
       
           
       Перший заступник Голови                         А.В.Шаповалов



так что погашай наздоровье....  ::) если гривня у тебя еще в банке на текущем счете, то ближайший аукцион в среду...

Удачи!
« Последнее редактирование: 14 Апреля 2009, 17:50:06 от grits »

Lala

  • Гость
Re: Вопрос к работникам банков
« Ответ #33 : 14 Апреля 2009, 18:32:01 »
ааааааа!!!!!!!!!!!!!!!!!! 10 числа оплатила  :'(....внести деньги на следующий месяц что ли?...так ведь среда завтра...не успею...

надеюсь, что теперь на последующих аукционах я уже смогу участвовать...


спасибо за отличную новость beer2


!  Внимание! Размещение заведомо ложной информации (п.4.2(й) правил форума) будет наказываться в 2х кратном размере.