Автор Тема: З березня місяця 2015 року можна буде легалізувати самозабудову  (Прочитано 5823 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Andrew

  • Старожил
  • Україна-Русь
  • Авто: другое
  • Город: БОМЖ
С марта 2015 все самовольно построенные сооружения, которые подпадают под действие "строительной амнистии", можно будет легализовать
http://biz.liga.net/all/nedvizhimost/novosti/2929564-legalizovat-samostroi-mozhno-budet-s-marta.htm

Государственная архитектурно-строительная инспекция Украины разрабатывает порядок ввода в эксплуатацию самовольно построенных объектов, который будет утвержден приказом Минрегиона в рамках так называемой "строительной амнистии". Ориентировочно с марта 2015 все самовольно построенные сооружения, которые подпадают под действие амнистии, можно будет легализовать. Об этом сообщила пресс-служба Государственной архитектурно-строительной инспекции Украины (Госархстройинспекция) со ссылкой на главу ведомства Максима Мартынюка.

Мартынюк подчеркнул, что в новом порядке будут установлены предохранительные механизмы, которые не позволят недобросовестным застройщикам легализовать самострои, возведенные в последние годы. "Предыдущие "строительные амнистии" не охватили свою целевую аудиторию - частные и хозяйственные постройки площадью до 300 кв м, построенные в начале 2011 года. Зато некоторые попытались выдать свои только построенные произвольные сооружения как подпадающие под амнистию. Мы учли этот опыт. И теперь наряду с предоставлением других документов, необходимо будет подтвердить, что объект имеет возраст более чем четыре года. Например, таким подтверждением может быть оплата счета за коммунальные услуги", - сказал он.

В Госархстройинспекции также отметили, что для легализации самостроя нужно будет обращаться в местный департамент или управление госархстройконтроля. При себе нужно будет иметь документ, подтверждающий право собственности на земельный участок, где построен объект, отчет-обследование технического состояния конструкций сооружения и техпаспорт здания. Документация будет обработана и инспекция зарегистрирует декларацию о введении объекта в эксплуатацию. При этом никакие штрафы с граждан взиматься не будут.

Напомним, 13 января Верховная Рада Украины приняла Закон о внесении изменений в Закон Украины "О регулировании градостроительной деятельности" относительно принятия в эксплуатацию объектов строительства, построенных без разрешения на выполнение строительных работ. Данный документ продлил до 31 декабря 2015 года так называемую "строительную амнистию", которая позволяет узаконивать самовольно построенные индивидуальные жилые, садовые и дачные дома.
Робиш - не бійся, боїшся - не роби, а зробив - не шкодуй!

Оффлайн Фареник

  • Старожил
  • Киев. Борщаговка
чето я не понял. расшифруйте граждане на бытовом уровне.

Оффлайн Andrew

  • Старожил
  • Україна-Русь
  • Авто: другое
  • Город: БОМЖ
У вас є земельна ділянка,на Вас оформлена юридично.Ви щось там на ній побудували без погодження з місцевою сільрадою і погодженного проекту.
От якщо площа цієї самобудови меньше ніж 300м2 і вона побудована раніше 2011 року,її можна буде лігалізувати без штрафів.
Робиш - не бійся, боїшся - не роби, а зробив - не шкодуй!

Оффлайн Sentras

  • Постоялец
Я зрозумів так , що Проект Закону "Номер, дата реєстрації:    1546 від 22.12.2014" прийнятий за основу у першому читанні Постановою ВРУ № 88-VIII від 13 січня 2015 року ,  якою , зокрема , передбачено: п.2 " Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні."
Так що ЛIГАБiзнесIнформ , м"яко , кажучи , доповів неправду .  Хто перший " соврамши" - пан М.Мартинюк, пресслужба ДАБІ, або просто Ліга , ще треба з"ясувати :)

Оффлайн Andrew

  • Старожил
  • Україна-Русь
  • Авто: другое
  • Город: БОМЖ
Голова Держархбудінспекції оприлюднив перелік документів, які потрібно зібрати аби скористатися «будівельною амністією». Зокрема, це:

-         Документ, що підтверджує право власності на земельну ділянку, де збудований об’єкт;

-         Звіт-обстеження технічного стану конструкцій споруди (замовляється громадянином у сертифікованого спеціаліста);

-         Технічний паспорт інвентаризації споруди.

Зібравши цей пакет документів, слід звернутися до місцевого департаменту чи управління ДАБІ України. Документація буде опрацьована і Інспекція зареєструє декларацію про введення об’єкту в експлуатацію. При цьому жодні штрафи з громадян стягуватись не будуть.

http://www.dabi.gov.ua/index.php/pres-sluzhba/novini/953-maksim-martinyuk-novij-zakon-pro-budivelnu-amnistiyu-zapratsyue-orientovno-z-bereznya-2015-roku
Робиш - не бійся, боїшся - не роби, а зробив - не шкодуй!

Оффлайн Andrew

  • Старожил
  • Україна-Русь
  • Авто: другое
  • Город: БОМЖ
Стартонула...
http://www.minregion.gov.ua/news/zatverdzheniy-poryadok-realizaciyi-budivelnoyi-amnistiyi-669656/

В Україні почала діяти «будівельна амністія». Це доступний та швидкий спосіб легалізувати самочинні будівництва, якщо будівельні роботи відбувалися в період з 5 серпня 1992 по 12 березня 2011 року і не порушують державних будівельних норм щодо розміщення об’єкту.

Легалізація самобудів в рамках «будівельної амністії» відбуватиметься відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» від 13 січня 2015 року № 92-VIII та наказу Мінрегіону №79 «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та ІІ категорії складності, які збудовано без дозволу на виконання будівельних робіт».

Згідно з цими документами під «будівельну амністію» підпадають:

1) Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди;

2) Громадські будинки І та ІІ категорій складності;

3) Будівлі і споруди сільськогосподарського призначення І і ІІ категорій складності.

Для  того щоб узаконити самочинне будівництво житлового будинку до 300 кв. м. або господарської будівлі до 100 кв. м. громадянину слід зібрати наступний пакет документів:

- Заяву.

- Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту в експлуатацію.

- Засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт. Та копію технічного паспорта (з відміткою про проведене технічне обстеження).

Порядком передбачена можливість використання технічних паспортів, складених до набрання чинності Порядку, а також звітів про проведення технічного обстеження, складених у період з 29 квітня 2013 року до набрання чинності вказаним Порядком.

Для легалізації будинку площею більше 300 кв. м. або іншого об’єкту слід зібрати наступний пакет документів:

1) Заяву.

2) Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту до експлуатації.

3) Звіт про проведення технічного обстеження об’єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації.

4) Засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт та копію технічного паспорта.

З даним пакетом документів слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) в обласному центрі, який прийме документи і передасть їх до відповідної інспекції. Інспекція протягом 10 робочих днів з дати надходження до неї декларації перевіряє повноту зазначених там даних та на безоплатній основі реєструє подану декларацію. Після проведення реєстрації один примірник залишається в Інспекції,  яка її зареєструвала, а другий примірник з відміткою Інспекції через ЦНАП повертається замовнику.

Легалізувати самобуди 1992-2011 років за спрощеною процедурою буде можливо до кінця 2015 року. При цьому «будівельна амністія» не передбачає сплати громадянами штрафних санкцій.

Наразі Держархбудінспекцією готуються практичні коментарі щодо дій заявників у всіх можливих ситуаціях, які будуть опубліковані у Віснику ДАБІ та розміщені на сайті.

Наказ Мінрегіону щодо затвердження Порядку дії «будівельної амністії» вступає в силу з часу його опублікування.
Робиш - не бійся, боїшся - не роби, а зробив - не шкодуй!


!  Внимание! Размещение заведомо ложной информации (п.4.2(й) правил форума) будет наказываться в 2х кратном размере.